Fot. Tomasz Modras / Rzeszów News. Na zdjęciu Małgorzata Rauch

O niezwłoczne poinformowanie rodziców o wznowieniu pracy szkół apeluje do dyrektorów podkarpacki kurator oświaty Małgorzata Rauch.

W czwartek Związek Nauczycielstwa Polskiego poinformował o zawieszeniu od soboty do września strajku w szkołach. W piątek rok szkolny kończą maturzyści i będą odbierać świadectwa. 

Nauczyciele mają wrócić do normalnej pracy od najbliższego poniedziałku. W związku z tym Małgorzata Rauch, podkarpacki kurator oświaty, w liście do dyrektorów zwróciła się z prośbą, by niezwłocznie poinformowali rodziców o wznowieniu pracy szkoły. 

„Utrzymywanie sytuacji, w której nauczyciele są gotowi do pracy, jednakże nie świadczą jej ze względu na brak uczniów, sprawia, że szkoła nie zrealizuje swojej podstawowej funkcji, jaką jest prowadzenie zajęć dydaktycznych, a w sytuacji wyjątkowej tylko opiekuńczej i wychowawczej” – czytamy w liście kurator Rauch. 

Zaznacza, że pierwszym zadaniem szkół jest objęcie uczniów zajęciami opiekuńczo-wychowawczymi, a następnie dydaktycznymi. „Zajęcia dydaktyczne powinny zostać niezwłocznie podjęte w szczególności w oddziałach przedszkolnych i klasach I-III szkół podstawowych, których wychowawcy przystąpili do pracy” – dodaje Małgorzata Rauch. 

Równocześnie zwróciła się do dyrektorów, by dokładnie sprawdzali w jaki sposób odnotowywana jest obecność lub nieobecność zarówno uczniów, jak i nauczycieli. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama