Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Tarnobrzegu
Reklama

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie i funkcjonariusze z Tarnobrzega zatrzymali 26-letniego Cezarego P. z Rzeszowa, który pośredniczył w oszustwie „na policjanta”. 

Pracujący dla oszustów „kurier” został zatrzymany w ubiegłą środę. Wcześniej policjanci zwrócili uwagę na ogłoszenie na jednym z portali internetowych. Pojawiła się tam oferta „pracy” dla mężczyzn, którzy chcieli dorobić jako kurierzy. Oprócz pensji, chętni mogli liczyć na zwrot kosztów zużycia paliwa.

Kurierzy mieli odbierać pieniądze od starszych osób na terenie całej Polski, a potem przekazywać je innym osobom. Na „ofertę” odpowiedział m.in. 26-letni Cezary M. z Rzeszowa. 16 grudnia przyjechał do Grębowa w powiecie tarnobrzeskim. Przed południem miał on odebrać od starszej kobiety paczkę z pieniędzmi.

– Wcześniej oszuści zadzwonili do kobiety i podając się za policjanta poinformowali pokrzywdzoną, że jej córka spowodowała wypadek drogowy – relacjonuje podinsp. Beata Jędrzejewska-Wrona, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu. 

Oszuści przekonali seniorkę, że jej córka brała udział w wypadku. Aby polubownie załatwić sprawę, „policjanci” poprosili kobietę o pieniądze. Ta przygotowała paczkę, w której było aż 100 tys. zł. Miał po nią przyjechać wspomniany Cezary M. Mieszkaniec Rzeszowa został zatrzymany na gorącym uczynku. Znaleziono przy nim pieniądze seniorki. 

Policjanci ustalili, że 26-latek dzień wcześniej pojawił się też na terenie gminy Baranów Sandomierski. Tam ofiarą oszustów padła inna kobieta. Funkcjonariusze przedstawili Cezaremu M. zarzut oszustwa. Prokuratura Rejonowa w Tarnobrzegu zastosowała wobec niego dozór policyjny. „Kurierowi” grozi do 8 lat więzienia. 

Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Tarnobrzegu

Policjanci ostrzegają!

Policja po raz kolejny apeluje, by nie przekazywać żadnych pieniędzy osobom, które telefonicznie podają się za członków rodziny lub proszą o przekazanie ich poprzez pośredników. – Nie reagujmy pospiesznie na hasło: syn, córka, wnuczek, siostrzenica potrzebują pomocy finansowej – uczulają policjanci. 

O próbach wyłudzenia pieniędzy natychmiast należy informować policję, dzwoniąc na numer alarmowy 112.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama