Zdjęcie: Sebastian Fiedorek Rzeszów News

Miesiąc przerwy i linia autobusowa z Rzeszowa do Łańcuta ma na nowo wystartować we wrześniu. W planach jest zwiększenie liczby kursów w tygodniu i nowe w weekendy.

Od maja do Łańcuta od poniedziałku do piątku jeździ linia 57. W dni robocze autobusy na trasie Dworzec Lokalny – Łańcut (Podzwierzyniec) i z powrotem jeżdżą po cztery razy dziennie. Zgodnie z umową podpisaną z Rzeszowem linia ma kursować do końca lipca.

Od sierpnia linia 57 zostanie zawieszona, o czym we wtorek poinformował  Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie. – Linia będzie zawieszona do końca sierpnia. Od września kursy zostaną wznowione – zapowiada Anna Kowalska, szefowa ZTM.

Linię 57 uruchomiono w porozumieniu z miastem Łańcutem. Nie ma jasnej odpowiedzi, dlaczego autobusów nie będzie w sierpniu. – Być może to wynika z tego, że podróżni to głównie uczniowie i studenci, a w mniejszym stopniu osoby pracujące – domyśla się Anna Kowalska. 

Prawdopodobieństwo, że kursy do Łańcuta zostaną wznowione wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego jest bardzo duże. – W każdym kursie z Łańcuta do Rzeszowa było co najmniej 40 pasażerów. W drugą stronę trochę mniej, ale nigdy nie było tak, że autobus woził powietrze. Połączenie sprawdziło się – uważa dyrektor Kowalska.

Szczegóły nowej umowy będą znane pod koniec tego tygodnia. Wiadomo też, że Łańcut rozważa dodanie jednego kursu w ciągu dnia od poniedziałku do piątku oraz uruchomie kursów weekendowych.

– W tygodniu chodzi głównie o to, by np. osoby starsze miały czym dojechać do szpitala w Rzeszowie lub na zakupy. W weekendy zaś chodzi o studentów zaocznych. No i nie bez znaczenia nie są też kwestie turystyczne  – mówi Anna Kowalska.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama