Komitet Europa Plus – Twój Ruch usunął z podkarpackiej listy do Parlamentu Europejskiego Aleksandra Kwaśniewskiego. Jego miejsce zajął Robert Smucz.

W poniedziałek Marta Niewczas, szefowa struktur Twojego Ruchu na Podkarpaciu, oficjalnie poinformowała, że Aleksander Kwaśniewski został skreślony z 10 miejsca listy. Jego miejsce zajął Robert Smucz, przewodniczącego struktur partyjnych okręgu nr 23. Smucz zajmował się ich tworzeniem. Z wykształcenia jest psychologiem.

– Pan Kwaśniewski nas oszukał, zataił ważne informacje i dlatego został skreślony z listy – tłumaczyła Marta Niewczas. – Okazało się, że naprawdę miał na imię Dariusz, a zmienił je kilka miesięcy temu. Nie mieliśmy możliwości sprawdzenia takich informacji. Nie ulega jednak wątpliwości, że dla wszystkich partii jest to nauczka.

Aleksander Kwaśniewski sam zgłosił się do partii w Warszawie, deklarując chęć współpracy z Twoim Ruchem. W minionym tygodniu dziennikarze „Gazety Wyborczej” sprawdzili kandydata i okazało się, że kilka miesięcy temu zmienił imię z Dariusza na Aleksander.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Dodatkowo na jaw wyszło, że w czasie, gdy był wójtem podradomskiej gminy Głowaczów, został skazany za przekroczenie uprawnień i działanie na szkodę skarbu państwa i gminy. Jednocześnie sąd zakazał Kwaśniewskiemu przez osiem lat pełnienia funkcji w samorządzie terytorialnym oraz związanych z odpowiedzialnością za mienie. O tak istotnych sprawach nie poinformował jednak władz Twojego Ruchu.

– Jestem w bardzo niekomfortowej sytuacji, bo muszę się tłumaczyć za osobę, która okazała się nielojalna i nieuczciwa. Pan Kwaśniewski nadużył naszego zaufania nie informując nas o niedawnej zmianie imienia, co odebraliśmy, jako próbę manipulacji – wyjaśniała Niewczas. – Dążymy do tego, aby nasza drużyna składała się z ludzi nieskazitelnych, odpowiedzialnych, którzy nie mają nic do ukrycia, którzy są godni społecznego zaufania.

Aleksander Kwaśniewski został wykreślony na wniosek Marty Niewczas przez przewodniczącego komitetu wyborczego Europa Plus – Twój Ruch Janusza Palikota.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama