Zdjęcie: Bartosz Frydrych / Rzeszów News
Reklama

Tegoroczna kwesta na rzeszowskich cmentarzach we Wszystkich Świętych przeniesiona do internetu. Na cmentarzach zostaną ustawione skarbony. 

Co roku na rzeszowskich cmentarzach można spotkać osoby z puszkami, które zbierają pieniądze na rzecz bezdomnych i ubogich. Kwestę od lat organizuje Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta w Rzeszowie. Co roku w zbiórce udział bierze m.in. Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, wraz z żoną oraz jego zastępcy.

W tym roku kwesta, pomimo pandemii, odbędzie się, ale w nieco inny sposób niż zwykle. – Ze względu na brak wolontariuszy, którzy z oczywistych powodów nie mogą lub nie chcą w tym roku nas wesprzeć, kwesta będzie ograniczona tylko do największych cmentarzy – przekazuje Paweł Karst z Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w Rzeszowie. Na jakich dokładnie? Jeszcze nie wiadomo. 

– Nie będzie też na cmentarzach rzeszy wolontariuszy z puszkami, zachęcających do przekazywania datków. Będą za to wystawione duże skarbony, do których każdy, kto zechce nas wspomóc darowizną będzie mógł wrzucić pieniądze nie narażając się na bliski kontakt z innymi osobami – dodaje.

Towarzystwo Pomocy im św. Brata Alberta w tym roku postanowiło także uruchomić internetową zbiórkę. Pieniądze można wpłacać TUTAJ. Wpłat można dokonywać także bezpośrednio na rachunek Towarzystwa: 90 1020 4391 0000 6402 0198 7510 PKO BP SA Oddział 1 w Rzeszowie z dopiskiem KWESTA 2020.

Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na prowadzenie trzech schronisk dla bezdomnych w Rzeszowie i Jaśle dla mężczyzn oraz w Racławówce dla kobiet, prowadzenie hostelu, noclegowni i łaźni w Rzeszowie, prowadzenie kuchni dla ubogich w Rzeszowie, która dziennie wydaje ok. 500 posiłków oraz prowadzenie Centrum Integracji Społecznej.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: