Łącznik ulic Krośnieńskiej i Ustrzyckiej oficjalnie oddany do użytku [ZDJĘCIA]

18
Reklama

W piątek oddano oficjalnie do użytku wartą 4 mln zł drogę łączącą ulice Krośnieńską z Ustrzycką na rzeszowskim osiedlu Przybyszówka.

 

W piątek (27 lipca) rozpoczęły się coroczne spotkanie władz miasta z mieszkańcami Rzeszowa. Na pierwszy ogień poszło os. Przybyszówka. Zanim jednak władze miasta spotkały się z mieszkańcami w Szkole Podstawowej nr 18, uroczyście otwarto drogę, łączącą ulicę Krośnieńską z ul. Ustrzycką.

Inwestycję zrealizowała firma Strabag za prawie 4 mln zł. Budowa drogi trwała niespełna dwa lata. Droga o długości 642 m i 7 m szerokości połączyła ulicę Krośnieńską z Ustrzycką. Strabag wykonał także liczący ponad 180 m łącznik do ul. Świętego Jana z Dukli. Ponadto wykonano także nowe chodniki i ścieżki rowerowe wzdłuż nowych ulic.

Powstały także cztery zatoki i jedna pętla autobusowa, nowe oświetlenie oraz kanalizacja deszczowa. Inwestycję do użytku oddano pod koniec maja tego roku. Gdy mieszkańcy Przybyszówki zaczęli jeździć po nowej ulicy od razu zauważyli, jej mankamenty, o czym pisaliśmy TUTAJ.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

18 KOMENTARZE

 1. Normalna rewelacja po prostu Cud
  Pisałem w ubiegłym tygodniu o nic nierobieniu przy dziurach w jezdniach – wymieniłem kilka miejsc i rewelacja :
  Na al.niepodległości została zaklajstrowana( 17-07 -było przed południem na cacy) i dzisiaj zobaczyłem jadąc że i ta na kr.Marysieńki przy wjeździe na Olbrachta jest zrobiona +poprawiona studzienka
  Nie sprawdzałem innych miejsc prze zemnie wymienionych –
  Ale to przełom ktoś to czyta i reaguje sukces normalnie coś niesamowitego ktoś pociągający za tasiemki zaczyna podejmować konkretne natychmiastowr decyzje
  I tu jest Ale : czy to chwilowy zryw tak pod publike czy to już bedzie normą
  Uwaga Suwerena reakcja urzędu natychmiastowa – oczywiście uwzględniając inne wcześniejsze zlecenia.

 2. Skoro mamy niedziele nie handlowe to dlaczego księżą wolno sprzedawać te ich gazety co niedziela? Księży nie obowiązują przepisy?

 3. Na tych zlotach ratuszowych gdzie więcej jest sciąganych na siłę urzędasów z wydzałów UM i spółek zależnych,typowych emerytowanych klakierów,trolli i wychodzi że jest ich więcej niż mieszkańców dzielnicy.Jak co roku uprawia się tzw ,,szopkę propagandową,,pod publikę.Jakoś młodych mieszkańców ta szopka nie przyciąga. Szczególnie jak zawsze aktywny prezydent Sienko, który wygłasza mowy pochwalne i pokazuje co roku jakie to cenne nagrody zapewne sponsorowane, otrzymał ratusz.Jakoś księgowa UM sie nie chwali jak jest zadłużone miasto przez ekonomów,dyrektorów spółek MPK i innych po WUML i innych partyjnych szkołach.

 4. No prosze tylko sie cieszyc że wybudowano bloki a potem droge super – kolejnośść powinna być odwrotna ale jest to Ale
  co tyle tych nożyczek no zabrakło fryzjera – pokropek był to i droga może wytrzyma bez poprawek z 50 lat – przekąski były super ? A wypitka tez była no bo jedno z drugim musi byc w parze
  A kiedy kolejne inwestycje tam gdzie mieszkańcy czekają na porządną droge 40 lat co ? Przypominam wilkowyja- południe ul Zygnunta Starego słysze co roku to samo na każdym zlocie ratuszowym ; w przyszłym roku no to w którym czy na
  św.Nigdy ? Czy w roku 3100 ; O !

 5. Ile kościół dostaje za każdą ukończoną inwestycję w mieście, kropienie jest zawsze w kosztorysie czy to ekstra koszt po zakończeniu i kto za to płaci?

 6. Nie ma co udawać ,że powstaną drogi tam gdzie chcą ludzie.Władze miasta są zmuszone przeznaczyć wszystkie środki finansowe na budowę dróg dojazdowych do przebudowywanego i inwestowanego przez PKP ważnego dla miasta przepustu pod torami na ul.Batorego.O innych inwestycjach i mostach trzeba zapomnieć bo miasto przekroczyło niebezpieczny prób 60 % zadłużenia dochodów rocznych gminy. W 1 Kw 2017 zadłużenie (186 tyś miasta wojewódzkiego ,gm Rzeszów) wg portalu (samorzad .pap.pl) przekroczyło 665 mln zł co stanowiło ponad 64 % dochodu rocznego gminy i nadal narasta co dawało w I kw 2017 r ponad 3500 zł na każdego mieszkańca.Czy środki na inwestycje miejskie były wszystkie dobrze wykorzystane,to można mieć duże zastrzeżenia.

 7. Dostał w kieszeń to może trochę poczarować, a nawiązka będzie w niedzielę. Opowie kilka śmiesznych bajek, a naiwni łykną to jak pelikan obdarzając.. Być może gotowi pomyśleć że to on w nocy ten łącznik zrobił hehe.

Comments are closed.