Zdjęcie: Bartosz Gubernat / Urząd Miasta Rzeszowa

W listopadzie kierowcy będą mogli korzystać z nowej drogi łączącej ulice Bł. Karoliny z Dynowską i Czudecką w Rzeszowie – zapowiedział w piątek ratusz. 

Ok. 400-metrowy łącznik wybudował Strabag za 6,3 mln zł. Jest przedłużeniem ul. Odrzykońskiej, który ma ułatwić dojazd do bloków w rejonie Dynowskiej i Czudeckiej. Teraz mieszkańcy osiedla Kotuli korzystają jedynie z ul. Wołyńskiej.

Nowa ulica ma 6 m szerokości, chodniki i ścieżkę rowerową. Powstały też zatoki postojowe, kanalizacja deszczowa i oświetlenie. Droga biegnie obok Szkoły Podstawowej nr 18. Łącznik ma poprawić komunikację pomiędzy osiedlami: Przybyszówka, Kotuli i Staroniwa.

Zdjęcie: Bartosz Gubernat / Urząd Miasta Rzeszowa

– Ta ulica usprawni dojazd do bloków powstających w nowej, południowej części osiedla, otworzyć na inwestycje tereny w tym rejonie, które do tej pory nie miały dojazdu – twierdzi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. 

Jak informują ratusz, droga jest gotowa, a do jej otwarcia brakuje tylko zakończenia odbiorów. Kierowcy będą mogli z łącznika korzystać jeszcze w tym miesiącu. Dokładny termin otwarcia drogi nie jest na razie znany.

Zdjęcie: Bartosz Gubernat / Urząd Miasta Rzeszowa

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama