Zdjęcie: materiały zespołu Lady Pank
Reklama

Studenci odliczają dni do rozpoczęcia Rzeszowskich Juwenaliów i zdradzają kolejne gwiazdy, które wystąpią na muzycznej scenie Politechniki Rzeszowskiej.   

Organizatorzy 27. Rzeszowskich Juwenaliów odsłonili kolejne karty. W czwartek ogłosili, że do Rzeszowa przyjedzie także Lady Pank oraz Hunter. Od tygodnia wiadomo już, że wystąpią także: Dżem, Golec uOrkiestra, Happysad i KęKę.

Rzeszowskie Juwenalia odbędą się 6 i 7 maja na terenie miasteczka akademickiego PRz. Każdego dnia będzie po pięć koncertów. Oprócz sceny głównej, będzie druga z muzyką klubową. Pełna lista gwiazd zostanie ogłoszona jeszcze w tym tygodniu. 

Bilety będzie można kupić stacjonarnie w sklepach sieci Empik lub za pośrednictwem serwisu internetowego Going. Sprzedaż jeszcze nie ruszyła. Za jednodniowy bilet studenci i uczniowie zapłacą 20 zł, a za karnet 30 zł. Pozostali odpowiednio 40 i 60 zł.

Zespół Lady Pank obchodził w ubiegłym roku 40. urodziny. Grupa założona przez Jana Borysewicza i tekściarza Andrzeja Mogielnickiego w ciągu czterech dekad nagrała 20 albumów studyjnych, które wielokrotnie zdobyły status platynowej płyty.

To z nich pochodzą takie piosenki jak: „Kryzysowa Narzeczona”, „Mniej niż zero”, „Tańczy głupia, tańcz”, „Marchewkowe pole” czy „Zostawcie Titanica”. Zespół zagrał niezliczoną liczbę koncertów w kraju i za granicą. Ostatni album grupy, to płyta wydana z okazji 40. urodzin.

Hunter to jeden z królów ciężkich brzmień. Każdy, kto chociaż odrobinę ceni sobie heavy metal z pewnością kojarzy takie kawałki jak: „Kiedy umieram”, „Fallen”, czy „Pomiędzy niebem a piekłem”. 

Zdjęcie: Łukasz Jaszak / Hunter

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama