Reklama

LANĈERTO, coraz bardziej znana sieć eleganckiej odzieży męskiej, jeszcze w tym roku w Łańcucie otworzy nowoczesne centrum logistyczne o powierzchni ponad 12 tys. m sześciennych.

LANĈERTO na terenie całej Polski planuje w tym roku otworzyć 10 nowych salonów (m.in. 100-metrowe salony w Elblągu i Toruniu), uruchomić sklep internetowy, zwiększyć swoją sieć dystrybucji i oddać do użytku centrum logistyczne, które powstanie obok głównej siedziby firmy przy ul. Podzwierzyniec 29 w Łańcucie, w niedalekim sąsiedztwie budowanej autostrady A4 (ok. 1100 metrów).

Centrum ma być otwarte w trzecim kwartale tego roku. Będzie jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów logistycznych w Europie Środkowowschodniej, dedykowanych męskiej odzieży formalnej.

Magazyn LANĈERTO o kubaturze ponad 12,5 tys. metrów sześciennych będzie miał dwa poziomy składowania towarów. Zostaną wyposażone w modułowy system magazynowania, umożliwiający elastyczne zagospodarowanie przestrzeni oraz rozbudowę magazynu w przyszłości.

Takie rozwiązanie pozwoli w razie potrzeby na stworzenie wydzielonych, dodatkowych stref konfekcjonowania. Ze względu na charakter towaru, jakim są w większości garnitury i odzież wizytowa wykonana z naturalnych tkanin, budynek będzie wyposażony w instalacje utrzymujące na stałym poziomie odpowiednią temperaturę i wilgotność powietrza.

Obiekt został dodatkowo wyposażony w świetliki, co pozwoli na optymalne doświetlenie jego wnętrza w naturalny sposób. To znacząco wpłynie na oszczędność energii podczas długoterminowej eksploatacji budynku. Niewątpliwym atutem centrum logistycznego jest jego lokalizacja w bliskim sąsiedztwie budowanej autostrady A4.

– Budowa centrum zaowocuje możliwością szybszej dystrybucji towaru do rosnącej sieci sprzedaży i jeszcze bardziej efektywnego zarządzania logistyką. Ma to niebagatelne znaczenie w kontekście rozbudowy kolekcji LANĈERTO i rozszerzania jej o nowy asortyment dla mężczyzn. Naturalną konsekwencją rozwoju sieci i dotarcia do nowych grup odbiorców jest budowa efektywnego i wydajnego sklepu internetowego, którego otwarcie zaplanowano na czwarty kwartał 2015 roku. Budowany obiekt logistyczny będzie miał za zadanie obsłużyć powstający sklep internetowy – mówi Tomasz Ciąpała, wiceprezes LANĈERTO.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: