Zdjęcie: Materiały CBA

Dwóch gminnych inspektorów ds. zamówień publicznych i inwestycji oraz dwóch przedsiębiorców zatrzymali funkcjonariusze rzeszowskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

4 mężczyzn zatrzymano na Zamojszczyźnie. To dwóch inspektorów ds. zamówień publicznych i inwestycji, który pracowali w jednym z urzędów gminy z powiatu zamojskiego oraz dwóch właścicieli firm z branży budowlanej i transportowej.

CBA nie ujawnia, o jaki urząd chodzi. Wiadomo, że śledztwo dotyczy przekraczania uprawnień, niedopełnienia obowiązków oraz przyjmowania korzyści majątkowych. Z ustaleń CBA wynika, że gminni inspektorzy brali łapówki w zamian za preferencyjne traktowanie przedsiębiorców przy udzielaniu i realizacji zamówień publicznych.

– Wszystko wskazuje na to, że proceder miał miejsce w latach 2018-2019 – informuje CBA. 

4 osoby usłyszą zarzuty korupcyjne w Prokuraturze Okręgowej w Lublinie. Prokuratura na razie nie udziela informacji o szczegółach śledztwa. Agenci CBA przeszukali mieszkania i biura, w których pracowali podejrzani. Śledztwo wszczęto na podstawie materiałów Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama