Zdjęcie: Pixabay

Do 11 wrosła liczba zgonów pacjentów, o których potwierdzono zakażenie bakterią Legionella – podał w poniedziałek rzeszowski sanepid.

Z najnowszego raportu sanepidu wynika, że legionellę potwierdzono u kolejnej osoby, liczba osób zakażonych bakterią na Podkarpaciu wzrosła do 144. Nowy przypadek legionelli ujawniono u osoby dotychczas hospitalizowanej.

Najwięcej zakażeń jest w Rzeszowie – 96 i w powiecie rzeszowskim – 32. 

Sanepid podał jednocześnie, że liczba zgonów od soboty wzrosła z 8 do 11. U tych osób potwierdzono chorobę legionistów. – To osoby w wieku od 64 do 95 lat, z chorobami współistniejącymi – przekazał Wiesław Kwater, wicedyrektor sanepidu w Rzeszowie. 

Spośród 11 zmarłych osób, 10 to mieszkańcy Rzeszowa, a jedna pochodziła z powiatu rzeszowskiego. Wśród ofiar minionej doby jest m.in. 91-letnia pacjentka, która kilka dni temu zgłosiła się do Podkarpackiego Centrum Chorób Płuc w Rzeszowie przy ul. Rycerskiej.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

PCCP podlega pod Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Rzeszowie, który odnotował dotychczas pięć zgonów pacjentów ze stwierdzoną legionellą. W szpitalu płucnym przebywa aktualnie 19 pacjentów z zapaleniem płuc, w szpitalu na ul. Szopena – 10. 

Pierwsze zakażenia Legionellą w Rzeszowie sanepid odnotował 17 sierpnia. Choroba legionistów charakteryzuje się ostrym zapaleniem płuc spowodowanym wdychaniem skażonej wody. W sprawie masowych zachorowań śledztwo wszczęła prokuratura

W poniedziałek, 28 sierpnia, mają być znane wyniki pierwszych próbek wody pobranej z miejskich ujęć oraz domów i mieszkań osób zakażonych. W miniony weekend cała miejska sieć wodociągowa był dezynfekowana. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama