Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Prawie 1000 zawodników będzie walczyć w halowych Mistrzostwach Polski U18 i U20 w lekkiej atletyce. Od piątku zawody w hali Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Jak poinformował Urząd Miasta Rzeszowa, najlepsi młodzi lekkoatleci zjadą do Rzeszowa drugi rok z rzędu. Rywalizacja rozpocznie się w piątek (10 lutego) o godz. 10:00 i potrwa do niedzieli, 12 lutego. Uroczyste otwarcie imprezy zaplanowano na sobotę, na 15:15.

– To będzie wielkie sportowe święto pełne emocji i rekordów – mówi Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa.

Michał Tittinger, prezes Okręgowego Podkarpackiego Związku Lekkiej Atletyki, liczy na świetne występy reprezentantów naszego regionu. Łącznie w zawodach wystartuje prawie 1000 zawodników z 215 klubów.

– Podkarpacie będzie reprezentować 73 lekkoatletów trenujących w 12 klubach. 19 z nich to zawodnicy CWKS Resovii – mówi Michał Tittinger.

W zawodach wystartują m.in. Damian Haehne i Grzegorz Walczak. – Można liczyć na większe wsparcie rodziny i przyjaciół – mówi Walczak. – Będziemy walczyć o rekordy życiowe, jesteśmy do mistrzostw bardzo dobrze przygotowani – dodaje Haehne.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Organizacja zawodów w Rzeszowie cieszy Annę Wielgosz, medalistkę Mistrzostw Europy w Monachium z 2022 roku, olimpijkę z Tokio i medalistkę Mistrzostw Polski. Wielgosz uważa, że nowoczesna infrastruktura w Rzeszowie jest magnesem dla zawodników.

– Jako juniorka na tego typu zawody musiałam jeździć do Spały czy Torunia. Niestety, to były długie, wyczerpujące podróże, co utrudniało później walkę o najwyższe cele – wspomina początki swojej kariery utytułowana zawodniczka. 

Szczegółowe informacje na temat zawodów i ich przebiegu będą można śledzić na stronach internetowych, w mediach społecznościowych Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, Resovii oraz Rzeszowa. Wstęp na zawody w hali przy ulicy Cichej jest bezpłatny.

Transmisje będzie można śledzić na stronie internetowej www.kpsport.pl

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama