Fot. Facebook.com / Rzeszów - stolica innowacji
Reklama

Pandemia koronawirusa pokrzyżowała wszystko. Nawet powitanie pierwszego rzeszowianina 2021 roku. 

Od wielu lat Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, w pierwszych dniach Nowego Roku wybierał się do jednego z rzeszowskich szpitali, by przywitać pierwszego mieszkańca i szczęśliwych rodziców dziecka obsypać prezentami. 

W tym roku było jednak inaczej. Z powodu pandemii, przywitanie pierwszego rzeszowianina nie tylko się opóźniło, ale prezydent Ferenc całkowicie zrezygnował z wizyty w szpitalu. Ratusz czekał aż mama pojawi się w domu, gdzie zaplanowano spotkanie.

I też było ono inne niż wszystkie – bez telewizyjnych kamer, aparatów fotoreporterów i dziennikarzy. Wszystko z powodu pandemii koronawirusa i unikania tłumów. Dopiero we wtorek udało się przywitać pierwszego rzeszowianina 2021 roku.

A jest nim mały Leon. We wtorek rodzinę w domu odwiedził Stanisław Sienko, wiceprezydent Rzeszowa. Jak czytamy na facebookowym profilu Urzędu Miasta, wiceprezydent złożył rodzicom gratulacje, a Leon dostał w prezencie misia oraz 2 tys. zł.

Z informacji urzędu dowiadujemy się też, że chłopiec urodził się 1 stycznia o godz. 1:40 w Szpitalu Miejskim przy ul. Rycerskiej w Rzeszowie, ważył 3,5 kg. Leon jest drugim dzieckiem Kamili i Jakuba – mieszkańców Rzeszowa.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: