Uniwersytet Rzeszowski zaprasza na StartUp Mixer. W czwartek (11 grudnia) w Szafa Music Club będą rywalizowały trzy start’upy. Oceniać je będą fachowcy od biznesu.

StartUp Mixer to spotkanie adresowane do początkujących przedsiębiorców, prowadzących przedsięwzięcia biznesowe w Akademickich Inkubatorach Przedsiębiorczości przy Uniwersytecie Rzeszowskim. W luźnej atmosferze, w gronie ekspertów, młodzi przedsiębiorcy prezentują swoje biznesy, wymieniają się doświadczeniami i pomysłami.

Podczas środowego StartUp Mixera do rywalizacji staną 3 start’upy z AIP. Ich przedstawiciele będą mieli 5 minut na prezentację.

Pierwszym start’upem jest EasyByte. To firma, która zajmuje się budową, obsługą serwisów oraz mediów społecznościowych. Start’up oferuje szeroką gamę usług związanych z tworzeniem stron internetowych.

Drugim start’upem jest Puzzle Studio, firma świadcząca usługi związane z grafiką oraz szeroko pojętą reklamą. Zajmuje się projektowaniem, tworzeniem witryn WWW oraz grafiki reklamowej w oparciu o najnowsze technologie.

W rywalizacji weźmie udział także Inquilabs, start’up wywodzący się z Studenckiego Koła Naukowego Informatyków KOD oraz Rzeszowskiej Grupy.NET. Firma, założona przez najbardziej aktywnych członków koła, stawia sobie za zadanie dostarczanie oprogramowania o jakości przebijającej oczekiwania klientów. Firma organizowała IT Academic Day 2014 na Politechnice Rzeszowskiej.

Wszystkie trzy start’upy oceniać będą eksperci biznesowi. Wśród nich gość specjalny StartUp Mixer – Łukasz Misiołek, który dwa lata temu wspólnie z Aleksandrem Buchaczem, założyli OpenCard. Firma stała się największym Diners Club w Polsce. Oferuje zniżki do setek restauracji w całej Polsce.

W gronie ekspertów będą także Magdalena Jagiełło-Szostak i dr Grzegorz Hajduk. Jagiełło-Szostak jest członkiem zarządu Krajowego Funduszu Kapitałowego, z sektorem finansowym związana od 22 lat.

Dr Hajduk to wykładowca, adiunkt w Katedrze Marketingu i Przedsiębiorczości na Uniwersytecie Rzeszowskim, trener, konsultant, dyrektor zarządzający w agencji marketingowej One Voice.

Eksperci oceniać będą w star’upach: innowacyjność (na ile produkt lub usługa są nowe, zapełniają niszę), gotowość rynku (czy pomysł odpowiada na potrzeby rynku, rozwiązuje istniejący problem), model biznesowy (czy jest dobrze zdefiniowany i odpowiedni)i wystąpienie (ogólna ocena prezentacji).

Start’up Mixer odbędzie się w czwartek (11 grudnia) w Szafa Music Club przy ul. 3 Maja. Początek o godz. 19:00.

PROGRAM

– 19:00-19:05 – Otwarcie Spotkania

– 19:05-19:10 – Prezentacja StartUp’ów

– 19:10-19:15 – Prezentacja EaseByte

– 19:15-19:20 – Pytania i wypowiedzi ekspertów

– 19:20-19:25 – Prezentacja Puzzle Studio – Mateusz Dmitrowski

– 19.25-19:30 – Pytania i wypowiedzi ekspertów

– 19:35-19:40 – Prezentacja Inquilabs – Jakub Hossa

– 19:45-19:50 – Pytania i wypowiedzi ekspertów

– 19:50-20:40 – Spotkanie z gośćmi specjalnymi: Łukaszem Misiołkiem, Magdaleną Jagiełło- Szostak

– 20:45 – Networking przy cateringu

– 20:55 – Ogłoszenie wyników i wręczenie dyplomów

– 21:00-24:00 – Networking połączony z miłą atmosferą przy piwku

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama