Zdjęcie: Fundacja FOR

Prof. Leszek Balcerowicz przyjedzie do Rzeszowa w poniedziałek, 6 czerwca. Wygłosi wykład otwarty pt. „Scenariusze dla Polski”.

Profesor Balcerowicz uważa, że polityka gospodarcza ostatnich 7 lat doprowadziła kraj do bardzo trudnej sytuacji. Podbitej inflacji i podatków oraz zwiększonego upaństwowienia, a w konsekwencji do upolitycznienia gospodarki.

– Kontynuacja tej polityki musiała doprowadzić do stagnacji lub co gorsze kryzysu. Tylko radykalne od niej odejście w kierunku odpaństwowienia, zwiększenia wolności gospodarczej i odpowiedzialnych finansów publicznych daje nam szansę na dalszy rozwój – uważa prof. Balcerowicz. 

Podczas wykładu Leszek Balcerowicz będzie również mówił o światowych doświadczeniach w nadrabianiu gospodarczego dystansu oraz o doświadczeniach Polski po 1989 r. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Polska wkroczyła w niebezpieczny zakręt swojej historii. Uniknięcie wielkiego historycznego upadku wymaga jak największej liczby dobrze poinformowanych obywateli – przekonuje.

Leszek Balcerowicz przyjedzie do Rzeszowa na zaproszenie Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania. Wykład rozpocznie się 6 czerwca o godz. 11:00, w auli budynku przy ul. Sucharskiego 2. Obowiązuje rejestracja. Spotkanie będzie również transmitowane online na profilu facebookowym WSIiZ.

oprac. (la)

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama