Zdjęcie: materiały prasowe

Estrada Rzeszowska i Rzeszowski Inkubator Kultury zapraszają na film „Lato” w reżyserii jednego z najbardziej cenionych rosyjskich reżyserów filmowych, Kiryła Serebrennikowa – w piątek, 30 czerwca.

Bezpłatny pokaz filmu odbędzie się w Letnim Ogródku Kulturalnym, który otwarto 5 maja. LOK znajduje się przy Estradzie Rzeszowskiej (ulica Jagiellońska 24). Jak co roku, na parkingu, organizowane są m.in. bezpłatne koncerty i projekcje filmowe.

W tym roku LOK będzie działał do sierpnia. W tym czasie zaplanowano cztery koncerty i cztery filmy. Jednym z filmów jest „Lato” w reżyserii Kiryła Serebrennikowa, który będziecie mogli zobaczyć w piątek, 30 czerwca, o godz. 21:00. Liczba miejsc siedzących ograniczona.

„Lato” to film jednego z najbardziej cenionych rosyjskich reżyserów filmowych i teatralnych, Kiryła Serebrennikowa. Inspirowana prawdziwymi zdarzeniami, pełna pozytywnej energii opowieść o wolności i rewolucji, której ogień rozpala rock.

Lato 1981. Leningrad żyje rockiem ze szmuglowanych z Zachodu płyt Davida Bowiego, Blondie, Lou Reeda, T-Rex czy Sex Pistols. Majk jest gwiazdą undergroundowej sceny muzycznej i królem klubu, gdzie młodzież słucha koncertów na siedząco i w ciszy. Poszaleć można jedynie za zamkniętymi drzwiami mieszkania, podczas prywatnych występów.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Wiktor dopiero zaczyna, ma za to talent, przyciągającą wzrok urodę i pisze świetne teksty. Tych dwóch połączy nie tylko miłość do muzyki, ale i do Nataszy, mądrej i pięknej żony Majka.

Losy tego trójkąta stanowią centrum „Lata”: czarno-białego (z nagłymi wybuchami kolorów) filmu o miłosnym i artystycznym rozkwicie. Opowieść o kontrkulturze tamtych czasów Serebrennikow oparł na historii legendarnych leningradzkich muzyków rockowych – Majka Naumenki z grupy Zoopark i Wiktora Coja, lidera zespołu Kino. 

„Lato” miało premierę na festiwalu w Cannes w 2018 r. Reżyser nie mógł jednak w niej uczestniczyć – podczas realizacji filmu zatrzymały go rosyjskie władze. Podczas festiwalu był w areszcie domowym. Mimo poważnych trudności film ukończono, ale polityczny i szeroko relacjonowany w mediach proces przeciwko reżyserowi wstrząsnął całym światem.

oprac. (pol)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama