Zdjęcie: Pixabay

Minimum niezbędnej wiedzy teoretycznej, maksimum praktyki – tak ma być na Letniej Akademii Fotografii organizowanej przez Galerię Fotografii Miasta Rzeszowa. Pierwszą edycję warsztatów poprowadzi Michał Drozd.

Przez kolejne cztery tygodnie lipca (7, 14, 21, 28 bm.), w każdy czwartek w GFMR będą otwarte zajęcia z różnych obszarów fotografii i połączone z popołudniowymi spacerami plenerowymi ulicami Rzeszowa. Bezpłatne warsztaty będą od godz. 16:00 do 20:00. 

Obowiązuje wcześniejsza rejestracja na zajęcia. Zgłoszenia należy wysyłać mailem na adres: warsztaty.gfmr@gmail.com. Pod tym adresem lub dzwoniąc na numer: 17 748 11 05 możecie również pytać o dokładne zasady zajęć.

W tytule maila trzeba podać swoje imię i nazwisko według szablonu: 2022_AKADEMIA_GFMR_Imię_Nazwisko 

W treści maila należy ponadto podać numer telefonu kontaktowego. Zgłoszenia przyjmowane są na pierwszy, nadchodzący termin zajęć, nie można zapisywać się na cały cykl spotkań „z góry”. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń (regulamin).

Warsztaty poprowadzi Michał Drozd, który od połowy lat 80. ub. w. zajmuje się fotografią, jego znakiem rozpoznawczym są czarno-białe portrety. Zdjęcia Drozda prezentowane były na ponad 120 wystawach, m.in. w USA, Lubece, Hamburgu, Klagenfurcie i innych.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Jego fotografie prezentowane były także w Polish Museum of America w Chicago w trakcie In Beetwen; Art From Poland 1945-2000, pierwszej wielkiej prezentacji polskiej sztuki współczesnej w USA, przygotowanej przez Andę Rottenberg i Anetę Prasał.

Michał Drozd współpracował z DagArt Galerie oraz kilkoma galeriami we Francji, Belgii i Holandii, aktualnie współpracuje z Wojewódzkim Domem Kultury w Rzeszowie, Galerią Fotografii Miasta Rzeszowa oraz Rzeszowskim Stowarzyszeniem Fotograficznym. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama