Letnie Brzmienia 2023! Laureaci Fryderyków gwiazdami trasy w Rzeszowie

Solowe koncerty popularnych twórców i premierowy projekt specjalny „Babie Lato” wypełnią line-up drugiej odsłony Letnich Brzmień w Rzeszowie. 

 

Zdjęcia: materiały prasowe

Santander Letnie Brzmienia odbędą się 7 i 8 lipca w Parku Sybiraków. W line-upie ich weteran – Mrozu, dla którego ten cykl to „nie tylko koncerty, lecz także spotkanie w gronie przyjaciół i rodziny”, oraz niekwestionowana królowa dystansu i mistrzyni słowa Nosowska.

„Babie Lato” to projekt, gromadzący na jednej scenie przedstawicielki różnych światów muzycznych. Opiekę artystyczną nad premierową odsłoną projektu objęła Natalia Kukulska, która zaprosiła do współpracy: Bovską, Margaret, Zalię i Mery Spolsky. 

– W „Babim Lecie” jest miejsce na subtelną czułość i zahartowaną, bezkompromisową kobiecość. Przez muzykę opowiemy o tym, jaka jest dla nas współczesna kobieta i jak czerpać z siły, którą posiada – podkreśla Natalia Kukulska.

Imprezowe, energetyczne kawałki ze światowego repertuaru są utrzymane w letnim klimacie, będą oscylować wokół funkowych i klubowych nurtów z domieszką house’owych brzmień w stylu lat 90., R’n’B i soulu.

Artystkom na scenie będzie towarzyszyć wyjątkowy, 13-osobowy skład muzyków. Oprócz ciekawego instrumentarium, znajdzie się miejsce dla DJ’a. Utwory w nowych, koncertowych aranżacjach i zaskakujących mashupach wypełnią ponad godzinny koncert.

Do Letnich Brzmień w Rzeszowie dołączyły także szturmem zdobywająca uznanie Zalia oraz wyrazista i oryginalna Mery Spolsky. Szczerze ucieszy się również fanbase Brodki, której ostatni album „Sadza” spotkał się z doskonałym przyjęciem słuchaczy i środowiska.

Piosenki pełne świeżości zaśpiewa też Natalia Szroeder. Z kolei LemON na koncertach zaserwuje rockowo-alternatywną mieszankę dźwięków, a pełni humoru bracia Kacperczyk zaproszą do dobrej zabawy.

Pop inspirowany latami 90. zaprezentuje ARS LATRANS Orchestra, a niebanalne teksty w intrygującej, muzycznej oprawie poda Arek Kłusowski. Na Santander Letnie Brzmienia w Rzeszowie zagra też ciekawy młody twórca TYNSKY.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Organizatorem Letnich Brzmień jest poznańska agencja koncertowa Good Taste Production. To seria weekendowych koncertów najlepszych polskich artystów i artystek z kręgu popu, rocka, muzyki elektronicznej i alternatywy, którzy współcześnie wyznaczają trendy.

Letnie Brzmienia 2023 odbędą się w dziewięciu polskich miastach, w tym właśnie w Rzeszowie. Rzeszów News jest jednym z patronów medialnych festiwalu. Wspierają go również miasto Rzeszów i Estrada Rzeszowska. 

Bilety i karnety można kupować na www.letniebrzmienia.pl. W kategorii „Regular tickets” karnet kosztuje 299 zł, bilet jednodniowy – 169 zł. W kategorii „Final call tickets” odpowiednio 359 i 199 zł. Dzieci do lat 6 (włącznie) mają bezpłatny wstęp na festiwal.

Letnie Brzmienia 2023 – Rzeszów:

7 lipca (piątek):

– Mrozu, Kacperczyk, LemON, Natalia Szroeder, Zalia, Arek Kłusowski

8 lipca (sobota)

– Projekt specjalny „Babie Lato”, Nosowska, Brodka, Mery Spolsky, ARS LATRANS Ochestra, TYNSKY.

(pol)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama