Zdjęcie: materiały artysty
Reklama

Za nami pierwszy koncert rzeszowskiej odsłony Letnich Brzmień, a już w czwartek (28 lipca) na scenie w fosie Zamku Lubomirskich wystąpi Sobel.

Po niedzielnym koncercie Ralpha Kaminskiego, drugi koncert Letnich Brzmień będzie w klimacie rapu. Zagra Sobel, jeden z najpopularniejszych i najszybciej rozwijających się artystów w Polsce. Sobel to pseudonim pochodzącego ze Świdnicy rapera i wokalisty Szymona Sobela. Na scenę wkroczył z niezwykłym rozmachem dzięki „Imprezie”, która zdobyła miliony odtworzeń i status platynowej płyty.

Kolejny singiel „Wyglądasz tak pięknie” również pokrył się platyną, a utwór „Każdego dnia” złotem. W czerwcu 2020 roku Sobel wypuścił swoje pierwsze wydawnictwo „Kontrast” będące zwiastunem debiutanckiej płyty. Rok później longplay „Pułapka na motyle” szybko zyskał status poczwórnej platyny! 

Pierwsza długogrająca płyta Szymona „Pułapka” na motyle ujrzała światło dzienne w kwietniu 2021 roku i od razu znalazła się na 6. miejscu TOP 10 globalnego zestawienia premier na Spotify. W październiku światło dzienne ujrzał jego duet z Sanah. Singiel „Cześć, jak się masz?” stał się w Polsce jednym z największych hitów jesieni 2021 roku. 

Młody muzyk dobrze odnajduje się zarówno w gatunkowym popie, jak i hip-hopie. Sobel już zdążył uplasować się w ścisłej piątce najpopularniejszych artystów w serwisach cyfrowych w Polsce. Miesięcznie słucha go ponad milion słuchaczy, a z dnia na dzień to grono się powiększa. Sobel współpracował z artystami takimi jak Magiera, be vis, Michał Szczygieł, Czarny HIFI, Young Igi czy Deemz.

Sobel swój koncert w Rzeszowie rozpocznie w czwartek, o godz. 20:00. Pierwsza pula biletów po 89 zł szybko się wyprzedała. Dostępne są bilety w drugiej puli po 109 zł, można je kupować na stronie letniebrzmienia.pl. Dostępne są także karnety (279 zł, 3 koncerty), obejmujące dwa pozostałe koncerty Letnich Brzmień – w piątek (29 lipca) wystąpi Zalewski, a w niedzielę (31 lipca) – Kwiat Jabłoni. Festiwalowi patronuje Rzeszów News.

Zaproszenia

Mieliśmy dla Was cztery pojedyncze zaproszenia na koncert Sobla. Aby je zdobyć, należało prawidłowo odpowiedzieć na pytanie: kiedy urodził się Sobel? Na odpowiedzi czekaliśmy do środy (27 lipca), do godz. 12:00. Prawidłowa odpowiedź to oczywiście: 22 listopada 2001 roku.

Zaproszenia otrzymują: Estera Machowska, Agnieszka Oleksowicz, Artur Długosz i Edyta Pawliszko. Wszyscy zostali poinformowani drogą mailową. Gratulujemy. Już wkrótce będziemy rozdawać wejściówki na koncerty Zalewskiego i Kwiat Jabłoni. 

Zdjęcie: materiały prasowe

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama