Fot. Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

Cztery koncerty najpopularniejszych polskich artystów odbędą się w lipcu na rzeszowskich bulwarach. Trasie Letnie Brzmienia patronuje Rzeszów News.

Letnie Brzmienia to wakacyjny cykl ponad 100 koncertów na świeżym powietrzu, w 13 miastach, z 22 najpopularniejszymi artystami i artystkami. Trasa koncertowa Letnich Brzmień trwać będzie przez całe tegoroczne wakacje.

Koncerty będą w Gdańsku, Lublinie, Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Rzeszowie, Łodzi, Szczecinie, Bydgoszczy, Katowicach, Bielsku-Białej, Krakowie i Gorzowie Wielkopolskim.  Zwieńczeniem cyklu będzie dwudniowy finał – termin i miejsce poznamy wkrótce.

Zdjęcie: materiały prasowe

Na rzeszowskich bulwarach usłyszymy artystę totalnego – Ralpha Kamińskiego (24 lipca), eklektyczną mieszankę popu, rapu, hip-hopu i trapu w wykonaniu Sobla (28 lipca). Dzień później (29 lipca) scenę opanuje niekwestionowana gwiazda – człowiek orkiestra – Zalewski.

Ostatniego dnia lipca zagra pop-folkowy duet Kwiat Jabłoni (31 lipca), który wyprzedaje największe i najbardziej prestiżowe polskie sale koncertowe.

W poniedziałek (11 kwietnia) o godz. 16:00 na letniebrzmienia.pl ruszy sprzedaż karnetów (279 zł), od środy (13 kwietnia) od 12:00 pojedynczych biletów (od 89 zł). Karnet (3 kody) należy wymienić na 3 bilety. Karnet upoważnia do udziału w trzech różnych wydarzeniach.

Organizatorem Letnich Brzmień jest agencja koncertowa Good Taste Production. Partnerem strategicznym Eventim.pl. Cykl wspierają miasto Rzeszów i Estrada Rzeszowska. Patroni medialni: Radio Zet, Gazeta Wyborcza, AMS, Zwierciadło, Plejada, Onet, Rzeszów News.

Dokładny harmonogram koncertów znajdziecie również na www.goodtaste.pl oraz Facebooku. Daty i godziny koncertów oraz ceny biletów różnią się w zależności od wydarzenia. Regulamin imprezy na: goodtaste.pl/regulamin oraz letniebrzmienia.pl.

Harmonogram koncertów na rzeszowskich bulwarach:

24 lipca, godz. 20:00 – Ralph Kaminski,

28 lipca, godz. 20:00 – Sobel,

29 lipca, godz. 20:00 – Zalewski,

31 lipca, godz. 20:00 – Kwiat Jabłoni.

ARTYŚCI

Ralph Kamiński

Fot. Materiały prasowe

Artysta totalny, wokalista, autor tekstów, kompozytor, producent muzyczny oraz reżyser teledysków. Tworzy autorską muzykę, którą trudno zaszufladkować i sklasyfikować. Jest absolwentem wokalistyki Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Ralph Kamiński studiował też na Codarts University for the Arts w Rotterdamie. Zadebiutował w 2016 r. albumem „Morze”, który zapewnił mu miejsca na scenach największych polski festiwali muzycznych.

Druga płyta kamińskiego „Młodość” ukazała się w 2019 r. i otrzymała nominację do nagrody Fryderyk w kategorii Album Roku Alternatywa, a sam Ralph nominowany został w kategorii Producent Muzyczny Roku.

W 2021 r. wydał album „KORA”, którym składa hołd twórczości Kory i grupy Maanam. Jest zdobywcą wielu prestiżowych nagród i wyróżnień: Grand Prix festiwalu Carpathia 2011 czy głównej nagrody na Międzynarodowym Kampusie Artystycznym FAMA 2013.

W 2019 r. Ralph Kamiński zdobył Grand Prix Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki Złotego Tukana oraz Tukana Publiczności podczas 40. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. W 2020 r. otrzymał „Nagrodę Artystyczną Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego” oraz tytuł „Mężczyzny roku” polskiego wydania magazynu „Glamour”.

Kamiński jest też laureatem Paszportu Polityki w kategorii Muzyka popularna.

Sobel

Zdjęcie: materiały prasowe

Jeden z najpopularniejszych i najszybciej rozwijających się artystów w Polsce. Ten młody muzyk dobrze odnajdujący się zarówno w gatunkowym popie jak i hip-hopie szturmem zdobył listy przebojów, początkowo dzięki wydanemu w 2020 r. minialbumowi „Kontrast”, który pokrył się platyną.

Rok później longplay „Pułapka na motyle” szybko zyskał status poczwórnej platyny! Sobel już zdążył uplasować się w ścisłej piątce najpopularniejszych artystów w serwisach cyfrowych w Polsce. Miesięcznie słucha go ponad milion słuchaczy, a z dnia na dzień to grono się powiększa.

Zalewski

Zdjęcie: materiały prasowe

Krzysztof Zalewski to człowiek orkiestra. Przełomem w jego twórczości to wydana w 2016 r. płyta „Złoto”, która przyniosła przebojowe „Miłość, Miłość” i „Polsko”. Kolejny sukces przyniosła Krzysztofowi płyta „Zalewski śpiewa Niemena”, z którą w towarzystwie zaprzyjaźnionych muzyków wyruszył w trasę koncertową po klubach i filharmoniach.

W 2020 r., po półrocznej ciszy oraz czterech latach od wydania ostatniego autorskiego albumu, Krzysztof powrócił z nowym albumem „Zabawa” promowanym tytułowym utworem oraz singlem „Annuszka”. Zalewskiego można też oglądać na kinowych ekranach, m.in. w filmie „Bo we mnie jest seks” i „Piosenki o miłości”.

Kwiat Jabłoni 

Zdjęcie: materiały prasowe

To jeden z najpopularniejszych polskich zespołów młodego pokolenia. Kasia i Jacek Sienkiewiczowie mają na koncie dwa świetnie przyjęte albumy. „Niemożliwe” z 2019 r. bardzo szybko osiągnęło status podwójnej platyny, natomiast najnowsze dzieło „Mogło być nic” z 2021 r. zadebiutowało na pierwszym miejscu oficjalnej listy sprzedaży i po czterech miesiącach również pokryło się platyną.

Oryginalne brzmienie, milionowe wyświetlenia teledysków oraz wyprzedane trasy koncertowe stały się ich znakiem rozpoznawczym. Zespół może się poszczycić licznymi współpracami m.in. z T.Love, Ralphem Kamińskim, Julią Pietruchą czy Miuoshem. Ostatnie nagranie to współpraca z sanah. Utwór „Szary Świat” znalazł się na najnowszym albumie artystki.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama