Zdjęcie: Adrian Błachut / wydawnictwo Znak

Kolejnym gościem Letnich Ogrodów Literackich w Rzeszowie będzie Joanna Brodzik, znana polska aktorka, autorka książki „Umami. Opowieści i przepisy”. Ze swoimi fanami spotka się 28 sierpnia. 

To będzie czwarte spotkanie w ramach Letnich Ogrodów Literackich, których inicjatorem jest Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie. To cykl spotkań ze znanymi ludźmi. LOT-y odbywają się w rzeszowskich ogrodach bernardyńskich. W tym roku ze swoimi czytelnikami spotkali się już Mariusz Szczygieł, Agata Tuszyńska i Filip Springer. 

Przed nami kolejne spotkanie, tym razem z Joanną Brodzik, która do Rzeszowa przyjedzie 28 sierpnia. Brodzik jest znaną polską aktorką, absolwentką warszawskiej PWST. Największą popularność przyniosły jej role w takich serialach, jak choćby „Kasia i Tomek”, „Graczykowie”, „Dom nad rozlewiskiem” czy też „Magda M.”.

Joanna Brodzik wielokrotnie była nagradzana mi.in. Telekamerami. Aktorka zagrała również w filmie na podstawie uwielbianej przez czytelniczki książki Katarzyny Grocholi pt. „Nigdy w życiu!”.

Wielką pasją Brodzik jest również gotowanie. W 2021 roku wydała książkę „Umami. Opowieści i przepisy” (wydawnictwo Znak Koncept). Joanna Brodzik umieściła w niej nie tylko ciekawe przepisy na tradycyjne i nieco bardziej egzotyczne potrawy. W książce znajdują się również dowcipne i wciągające historie związane oczywiście z jedzeniem. 

Spotkanie z aktorką w Rzeszowie rozpocznie się o godz. 16:00. Wstęp bezpłatny. W przypadku intensywnych opadów, spotkanie odbędzie się w budynku WiMBP przy ul. Sokoła 13. Ostatnim gościem Letnich Ogrodów Literackich będzie Magdalena Grzebałkowska, pisarka, laureatka wielu nagród literackich. Spotkanie z nią zaplanowano na 11 września. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama