Fot. Youtube.com / Imponderabilia. Na zdjęciu Ilona Łepkowska

Rzeszowskie ogrody bernardyńskie ponownie ugoszczą w swoich malowniczych progach znakomitych i cenionych pisarzy oraz reporterów – od lipca do września.

W niedzielne, wakacyjne popołudnia dyskutować o literaturze i sztuce będą Jakub Małecki, Jacek Hugo-Bader, Wojciech Tochman, Ryszard Ćwirlej, Cezary Łazarewicz, Joanna Jodełka, oraz pierwsza dama polskich seriali, scenarzystka Ilona Łepkowska.

„Letnie Ogrody Literackie” to cykl, który powstał z myślą o miłośnikach dobrej książki i czytelnikach Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie, organizatora przedsięwzięcia.

W ubiegłym roku gośćmi „Letnich Ogrodów Literackich” byli: Mariusz Szczygieł, Agata Tuszyńska, Filip Springer, Joanna Brodzik oraz Magdalena Grzebałkowska. W tym roku także będziecie mogli spotkać znanych autorów wielu interesujących publikacji.

Ogrody tekstem kwitnące

Tegoroczne mityngi literackie odbędą się siedem razy. Cykl rozpocznie się spotkaniem z pisarzem Jakubem Małeckim (2 lipca, o godz. 16:00), który sprawnie porusza się po gatunkach fantastyki oraz literatury obyczajowej.

Dziennikarskim tropem powiodą Jacek Hugo-Bader, Wojciech Tochman, Ryszard Ćwirlej oraz Cezary Łazarewicz. Zawiłości kryminalnych zagadek rozwiąże ekspertka od tego typu powieści – Joanna Jodełka.

Połowę cyklu przełamie spotkanie z nazywaną „królową polskich seriali” scenarzystką Iloną Łepkowską. Wstęp na spotkania jest bezpłatny. Wszystkie odbędą się w wybrane niedzielne popołudnia (godz. 16:00) w ogrodach bernardyńskich w Rzeszowie.

(kms)

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Harmonogram spotkań:

– 2 lipca – Jakub Małecki

– 9 lipca – Jacek Hugo-Bader

– 23 lipca – Wojciech Tochman

– 6 sierpnia – Ilona Łepkowska

– 20 sierpnia – Ryszard Ćwirlej

– 27 sierpnia – Joanna Jodełka

– 17 września – Cezary Łazarewicz

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama