Zdjęcie: materiały prasowe

Jacek Hugo-Bader, znakomity dziennikarz i reportażysta będzie kolejnym gościem „Letnich Ogrodów Literackich – w niedzielę (9 lipca) w rzeszowskich ogrodach bernardyńskich.

„Letnie Ogrody Literackie” to cykl plenerowych spotkań w ogrodach bernardyńskich. W niedzielne popołudnia lipca, sierpnia i września ogrody ponownie rozbrzmiewać będą gwarem rozmów o literaturze i sztuce toczących się wokół twórczości zaproszonych gości.

Pierwszym gościem tegorocznych „Letnich Ogrodów Literackich” był pisarz Jakub Małecki. Z czytelnikami spotkał się 2 lipca. W najbliższą niedzielę (9 lipca) o godz. 16:00 kolejne spotkanie, tym razem ze znanym dziennikarzem i reportażystą Jackiem Hugo-Baderem. 

Jacek Hugo-Bader jest reporterem Gazety Wyborczej od 1991 roku. W Rosji i byłych krajach Związku Radzieckiego spędził w sumie prawie 4 lata. Na rowerze pokonał całą Azję Środkową, pustynię Gobi, Chiny, Tybet, góry Pamir, a jezioro Bajkał przepłynął kajakiem.

W zimie 2007 r. samotnie odbył wielomiesięczną podróż samochodową z Moskwy do Władywostoku, którą opisał w „Białej gorączce”. W 2011 roku ukazały się jego „Dzienniki kołymskie”, owoc – także samotnej – tym razem autostopowej podróży na Kołymę.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Jacek Hugo-Bader jest również autorem książek „Długi film o miłości. Powrót na Broad Peak” oraz „W rajskiej dolinie wśród zielska”, nominowanej do Nagrody Literackiej Nike, a także współautorem filmów dokumentalnych „Korespondent z Polszy”, o ukraińskim Donbasie, oraz „Ślad po mezuzie”, który jest opowieścią o białoruskich Żydach.

Był dwukrotnie uhonorowany nagrodą Grand Press i głównymi nagrodami Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Jego „Skucha” była nominowana do Nagrody „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej i Nagrody Literackiej Nike, a „Magazyn Literacki Książki”, wydawany przez Biblioteka Analiz, uznał ją za najlepszą książkę reportażową 2016 roku.

Dwa lata później Jacek Hugo-Bader wydał „Audyt”, a w 2020 roku ukazała się „Szamańska choroba”. W kwietniu 2022 roku ukazała się jego nowa książka „Strażnicy wolności”.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama