Zdjęcie: materiały Literackiego Festiwalu w Zakopanem
Reklama

Tegoroczną edycję „Letnich Ogrodów Literackich” w Rzeszowie czas zacząć! W niedzielę w ogrodach bernardyńskich spotkanie z Katarzyną Kubisiowską, dziennikarką, autorką książek non-fiction.

Spotkanie z Katarzyną Kubisiowską rozpocznie się o godz. 16:00. W przypadku deszczu, spotkanie odbędzie się w budynku Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Sokoła 13, która jest organizatorem cyklu „Letnie Ogrody Literackie”. 

Katarzyna Kubisiowska debiutowała w „Przekroju”, „Filmie”, „Rzeczpospolitej” i „Gazecie Wyborczej”. Tworzy artykuły z zakresu kultury i reportażu oraz prowadzi wywiady z kluczowymi postaciami polskiej kultury na łamach „Tygodnika Powszechnego”.

Kubisiowska napisała książki: „Bisko, bliżej. Rozmowy o tym, co najważniejsze”, „Rak po polsku. Rozmowa z Justyną Pronobis-Szczyik i Cezarym Szczylikiem”, „Panorama kina najnowszego 1980–1995: leksykon” oraz „Lektury na ekranie, czyli mały leksykon adaptacji filmowych” (w duecie z Barbarą Kosecką).

Dziennikarka prowadzi podcasty: „Punkt Zwrotny”, „Własny pokój”, „Rozmowy o byciu razem”, „Szkoła uczuć”.

Katarzyna Kubisiowska jest biografką Wojciecha Manna „Głos. Wojciech Mann w rozmowie z Katarzyną Kubisiowską”, Danuty Szaflarskiej „Szaflarska. Grać, aby żyć”, Jerzego Pilcha „Pilch w sensie ścisłym”, Jerzego Vetulaniego „Vetulani. Piękny umysł, dzikie serce” i Kory Sipowicz „Się żyje. Kora. Biografia”.

Pełny program „Letnich Ogrodów Literackich 2024” znajdziecie TUTAJ.

(RzN)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama