Fot. Facebook.com / Jarosław Kret

Niedzielne spotkanie z Jarosławem Kretem w rzeszowskich odgrodach bernardyńskich zainauguruje wakacyjny cykl „Letnie Ogrody Literackie”.

Organizatorem „Letnich Ogrodów Literackich” jest Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie. Gościem pierwszego spotkania w niedzielę, 25 lipca, będzie Jarosław Kret, dziennikarz, podróżnik i prezenter. Spotkanie poprowadzi Bernadeta Szczypta, dziennikarka Radia Rzeszów. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Start o 16:00.

Jarosław Kret szerszej publiczności jest znany jako prezenter pogody. Przez 14 lat pracował w TVP, w 2016 roku został zwolniony z pracy w PiS-owskiej telewizji. Kret jest także  fotoreporterem, pasjonatem podróży oraz autorem książek podróżniczych. Studiował egiptologię, archeologię śródziemnomorską, afrykanistykę i kulturoznawstwo.

Kret należał do pierwszego, założycielskiego składu redakcyjnego polskiego wydania magazynu „National Geographic”. Telewidzom dał się poznać jako prezenter prognozy pogody oraz autor cyklicznych programów podróżniczych – „Klub Podróżników”, „Planeta według Kreta”, „Podróże z barometrem”, „Polska według Kreta”.

Popularność przyniosły Jarosławowi Kretowi także książki poświęcone m.in. krajom Bliskiego Wschodu, Madagaskarowi i Indiom („Mój Egipt”, „Moja Ziemia Święta”, „W Ziemi Świętej”, „Mój Madagaskar”, „Moje Indie”, „Indie. Kraj, w którym od wieków wszystko płynie własnym rytmem”). 

W kolejnych tygodniach w „Letnich Ogrodach Literackich” w rzeszowskich ogrodach bernardyńskich zaplanowano spotkania także z Arturem Andrusem, Ewą Wachowicz i Alkiem Rogozińskim. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.  

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama