Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

Pod hasłem “Stop sejmowemu bezprawiu!” w sobotę (14 sierpnia) na rzeszowskim Rynku odbędzie się manifestacja przeciwko tzw. ustawie lex TVN. 

Protest, który rozpocznie się o godz. 17:00, organizuje Komitet Obrony Demokracji. Ma on związek ze skandaliczną ustawą, którą w środę rząd PiS przepchał w skandalicznych okolicznościach przez Sejm, przy udziale m.in. posłów Kukiz’15, w tym Pawła Kukiza. 

Ustawa medialna ogranicza swobodę działalności TVN. Stacja, a przede wszystkim TVN24, jest krytyczna wobec obozu Zjednoczonej Prawicy. We wtorek w około 100 miastach w Polsce odbyły się protesty przeciwko “lex TVN”, także w Rzeszowie

W sobotę w Rzeszowie będzie drugi protest, którego ostrze wymierzone jest głównie w sposób przegłosowania ustawy uderzającej w wolność mediów. 

“Bezprawie za bezprawiem! Całkowite przekonanie o swojej bezkarności! Pełzający zamach stanu, wprowadzanie totalitaryzmu w sensie społecznym i demokratury w sensie sprawowania władzy” – taki obraz rządów PiS rysuje podkarpacki KOD. 

“A w tle odbieranie kolejnego prawa – prawa do dostępu do niezmanipulowanej informacji” – dodają organizatorzy sobotniego protestu “Stop sejmowemu bezprawiu i lex TVN”. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: