Zdjęcie: Urszula Chrobak / Rzeszów News

33 letnie ogródki staną na rzeszowskim Rynku. Najwięcej będzie ich miał hotel Bristol – sześć.

W piątek Miejska Administracja Targowisk i Parkingów w Rzeszowie rozstrzygnęła licytację na wynajęcie powierzchni Rynku, gdzie mieszkańcy będą mogli pod parasolami wypoczywać w okresie wiosenno-letnim do późnej jesieni.

Cena wywoławcza za metr kwadratowy ogródka na jeden dzień wynosiła 95 groszy. Aby wziąć udział w licytacji przyszli właściciele musieli zagwarantować, że ze swojego lokalu odległość do ogródka wyniesienie nie więcej, jak 20 m. To oznaczało w praktyce, że o ogródek mogli się starać tylko ci, którzy mają już lokal w Rynku.

Chętnych restauratorów na postawienie ogródka nie brakowało. Do rozdania były 33 miejsca, czyli tyle, ile będzie ogródków. – Licytacja zakończyła się osiągnięciem ceny 1,05 zł za m kw. – mówi Katarzyna Pawlak z biura prasowego rzeszowskiego magistratu.

– Jedenaście podmiotów, które wzięły udział w licytacji, będzie miało po jednym ogródku, osiem podmiotów po dwa. Najwięcej przypadło hotelowi Bristol. On będzie miał sześć. Sezon ogródkowy startuje 10 kwietnia i potrwa do 15 października. Jeżeli będzie ładna pogoda, to ogródki mogą się pojawić już kilka dni wcześniej. Podobnie będzie z zakończeniem sezonu. Jeżeli pogoda pozwoli, to właściciele ogródków będą mogli wystąpić o przedłużenie otwarcia ogródka – dodaje Katarzyna Pawlak.

Umowy dzierżawy będzie można przedłużyć nawet do 30 listopada. Za ostatni miesiąc restauratorzy zapłacą połowę mniejszy czynsz.  Ratusz nie narzucał żadnych godzin od której do której mogą być czynne ogródki. O tym sami będą decydować ich właściciele.

Podobnie, jak w poprzednich latach, wszystkie ogródki muszą być w jednym kolorze – ecru, oraz wyłożone zieloną wykładziną i obsadzone roślinami. Do 15 maja ogródki mają zdobić bratki w tonacjach żółtej, mocno i jasno fioletowej, a także pomarańczowej. W lecie zaś – od 16 maja do 15 września – czerwona pelargonia bluszczolistna „Rot”, jaskrawożółta roślina koleus „Lime”, czarnopurpurowy „Black Prince”. Jesienią ogródki mają przyozdabiać wielobarwne bratki.

Wiadomo, że w czasie trwania sezonu ogródkowego będzie kilka takich dni w trakcie których ogródki zostaną zamknięte, m.in. 3 maja.

Poniżej lista lokali, które będą miały ogródki: 

– Lord Jack 

– Ceska Hospoda 

– Szynk Rzeszowski 

– Bue Bue 

– Nora Caffe 

– Ararat Kebap 

– H2O 

– Graciarnia u Plastyków 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Życie Jest Piękne 

– Czarny Kot 

– Hotel Ambasadorski 

– Soda Pub 

– Cocktail Culture 

– Rdza 

– Pewex Pub 

– Freshcafe Drink Bar 

– Lychee Cocktail Bar 

– Hotel Bristol Tradition & Luxury 

– Radość 

– Figa z Makiem 

– Restauracja Dess 

– KUK NUK

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama