Za kilka miesięcy rozpoczną się matury, więc myślę, że jest to najlepszy czas, aby licealiści już dzisiaj zastanowili się jaką wybrać uczelnię i kierunek. Ta decyzja nie powinna jednak wynikać z faktu, że jest to ostatni i najlepszy okres młodzieńczej wolności – tak można było myśleć wiele lat temu. Dzisiaj wybór studiów ma kolosalne znaczenie dla przyszłości zawodowej młodych osób.

Podejmując decyzję warto zainteresować sie jakie są potrzeby rynku pracy, po jakiej uczelni czy kierunku absolwenci nie mają problemu ze znalezieniem pracy, a przede wszystkim jakie Wy sami drodzy maturzyści macie marzenia i aspiracje. Dlaczego o tym piszę? Ostatnio na WP ukazał się interesujący artykuł przedstawiający wyniki corocznego raportu ,,Kuźnia Prezesów”, który analizuje wykształcenie szefów blisko 500 największych polskich firm.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Warto sięgać po tego typu publikacje, ponieważ pokazują one zupełnie różne ścieżki rozwoju, przedstawiają alternatywy dla wykształcenia wyższego i uzmysławiają, że bardzo często kluczem do sukcesu nie są studia ale determinacja, ciężka praca i pomysł na siebie, i na swoją przyszłość. Tym wszystkim, którzy już nie długo będą podchodzić do egzaminu maturalnego chciałabym przekazać jedną rzecz – pamiętajcie, że dzisiaj sukces nie jest wynikiem znajomosci ( niestety jeszcze zdarzają się nieudacznicy na dobrych posadach) ale miarą Waszego wykształcenia, ciężkiej pracy, otwartości, uczciwości i chęci. Trzymam za Was kciuki!

Reklama