Dzisiaj w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie odbył się CISCO Day w ramach Dni Kariery z Kierunkiem Informatyka. Uczestnicy otrzymali certyfikaty i cenne informacje o możliwościach zatrudnienia w firmie Cisco, która poszukuje dużą liczbę pracowników.

Uczestnicy zdobyli najważniejsze informacje na temat Cisco, światowego lidera  w dziedzinie rozwiązań sieciowych. Poznali historię firmy, struktury, świadczone usługi, możliwości, jakie oferuje, a przede wszystkim perspektywy przed jakimi stoi.

– Jeżeli spojrzymy na liczbę urządzeń podłączonych do sieci przypadających na jednego człowieka, to zobaczymy potencjał tej dziedziny IT. W 2010 roku było to 5 urządzeń na 1 osobę, w 2013 już 7. Idziemy w kierunku nowej ery sieci, w której każde urządzenie będzie do niej podłączone – wyjaśnia Tomasz Nowak, manager wsparcia technicznego Cisco.

CISCO chce zatrudnić studentów WSIiZ

Jak podkreślił, filia w Krakowie poszukuje dużej liczby pracowników. – Jesteśmy pod wrażeniem jakości kształcenia w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, umiejętności studentów i zaangażowania uczelni w wykorzystywaniu nowych technologii. Dlatego tutaj chcemy rekrutować nowych pracowników – wyjaśnił Tomasz Nowak.

To duża szansa dla studentów informatyki, informatyki i ekonometrii i specjalności sieci komputerowe Cisco na znalezienie ciekawej i dobrze płatnej pracy. – Oferujemy bardzo atrakcyjne warunki wynagrodzenia i rozwoju osobistego – dodaje Nowak.

W dalszej części uczestnicy poznali organizację pracy firmy oraz wyzwania, jakie się z tym wiążą. Prelegenci zwracali uwagę na konieczność posiadania wiedzy z dziedziny IT, a także tzw. kompetencji miękkich, jak komunikacja interpersonalna, międzykulturowa i doskonała znajomość j. angielskiego.

Niezbędny biegły angielski

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Naszym językiem służbowym jest angielski. Większość pracowników i klientów to ludzie z całego świata – mówi Michał Kilar, inżynier wsparcia technicznego Cisco.

W ostatniej części spotkania uczestnicy wzięli udział w warsztatach na temat tworzenia dobrych dokumentów aplikacyjnych. Ekspert zwrócił szczególną uwagę na używanie słów kluczowych, zamieszczanie faktów popartych przykładami i liczbami. Wyjaśnił, jak poradzić sobie na rozmowie kwalifikacyjnej prowadzonej przez telefon.

– Zainteresowałem się warsztatami, ponieważ są one ściśle powiązane z kierunkiem, który studiuję. To świetna okazja, aby dowiedzieć się, jak funkcjonuje Cisco i jakie możliwości oferuje – mówi Kamil Krużel, student informatyki WSIiZ.

Jutro w sali RA 53 drugi dzień bezpłatnych warsztatów

11:00 – 12:00: Microsoft, prelegenci: Katarzyna Tokarz – CEE Talent Acquisition Manager, Marcin Kurnik – CEE Services Recruiter – „Kariera w Microsoft Polska – możliwości dla studentów i absolwentów”.

12:00 – 14:10: MobiTouch, prelegenci: Grzegorz Wlazło – Graphic Designer – „Podstawy tworzenia grafiki do gier” (12:00-13:00), Ivan Mazur – Game Developer – „Podstawy tworzenia gier w środowisku Unity” (13:10–14:10).

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama