9 osób zginęło, 163 zostały ranne w 121 wypadkach, do których doszło w lipcu na podkarpackich drogach. To mniej niż rok temu.

Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie podsumowała sytuację na drogach Podkarpacia w pierwszy miesiąc wakacji. Policjanci podkreślają, że stan bezpieczeństwa na drogach naszego województwa poprawia się z roku na roku.

Od 18 maja, gdy zaczęły obowiązywać przepisy zaostrzające karanie kierowców łamiących przepisy drogowe, policja odnotowuje coraz mniej liczbę zdarzeń drogowych.

Od 18 maja do 31 lipca, w porównaniu do tego samego okresu w roku ubiegłym, spadła zarówno liczba wypadków, rannych, jak i zabitych. Doszło do 310 wypadków, rok temu – 384. Spadła liczba rannych. W tym roku było ich 401, w ub. r. – 485. Na podkarpackich drogach zginęło 20 osób, w 2014 r. – 35.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Nowe przepisy w przypadku rażącego przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h, przewidują sankcję w postaci zatrzymania prawa jazdy.

– Od 18 maja br. podkarpaccy policjanci zatrzymali ponad 470 praw jazdy kierowcom, którzy jechali z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym – poinformowała KWP w Rzeszowie.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama