Ponad 30 mieszkańców podrzeszowskiej gminy Trzebownisko zostało oszukanych przez listonosza, który nie doręczył im przekazów pieniężnych – twierdzi prokuratura.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów. Dotyczy ono przewłaszczenia przez listonosza łącznej kwoty ok. 40 tys. zł.

Listonosz podejrzewany jest o to, że od lutego do maja 2016 r. nie doręczył przekazów pieniężnych ponad 30 mieszkańcom gminy Trzebownisko. Z ustaleń prokuratury wynika, że listonosz na potwierdzeniach odbioru pieniędzy podrabiał podpisy adresatów.

– Następnie, podrobione w ten sposób dokumenty, przedstawiał w urzędzie pocztowym do rozliczenia, natomiast należne adresatom przekazów pieniądze zatrzymywał dla siebie – poinformowała Ewa Romankiewicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

Część mieszkańców gminy Trzebownisko odzyskała już pieniądze, po tym jak złożyli reklamacje w Poczcie Polskiej, gdzie był zatrudniony listonosz.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Pieniądze zaczął zwracać sam listonosz, gdy się dowiedział, że ludzie składają reklamacje. Pierwsze pokrzywdzone osoby będą w środę przesłuchiwane – zapowiada Piotr Pawlik, wiceszef Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów.

Przywłaszczanie pieniądze przy listonosza wyszło na jaw, gdy osoby oczekujące na gotówkę nie dostały jej na czas i zaczęły się skarżyć na Pocztę Polską.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama