Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie
Reklama

Dwie osoby zostały ranne w dwóch wypadkach podczas minionego weekendu na drogach powiatu rzeszowskiego. 

Policyjna akcja „Listopadowy weekend 2017” trwała od piątku do niedzieli. Jej celem było zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu, zarówno pieszym, jak i zmotoryzowanym oraz zapewnienie płynności ruchu.

– Policjanci zwracali szczególna uwagę między innymi na przekraczanie dozwolonej prędkości oraz trzeźwość kierujących – poinformował Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej policji.  

W trwającej trzy dni akcji brało udział 180 policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie i podległych jej komisariatów. – Weekend na drogach Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego upłynął spokojnie – oceniają funkcjonariusze. 

Od piątki do niedzieli doszło do dwóch wypadków drogowych, w których ranne zostały dwie osoby. Policjanci interweniowali również na miejscu 23 kolizji. Funkcjonariusze ujawnili jednego pijanego kierującego i jednego nietrzeźwego rowerzystę.

– Na uczestników ruchu policjanci nałożyli 298 mandatów, sporządzili 5 wniosków o ukarania do sadu oraz zastosowali 30 pouczeń – podsumowuje Adam Szeląg.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama