Zdjęcie: Uniwersytet Rzeszowski

Zdalna nauka na Uniwersytecie Rzeszowskim będzie obowiązywała do 18 kwietnia – zakomunikował w środę rektor uczelni prof. Sylwester Czopek. 

W środę rząd zdecydował, że dodatkowe obostrzenia covidowe, które wprowadzono 27 marca i miały one obowiązywać do 9 kwietnia, zostają przedłużone do 18 kwietnia.

W związku z tym także w środę prof. Sylwester Czopek, rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego, wydał komunikat, w którym poinformował, że nauka zdalna na wszystkich kierunkach na uczelni również zostaje przedłużona do 18 kwietnia. 

Wyjątek stanowią zajęcia praktyczne na kierunkach: lekarskim, pielęgniarstwie, położnictwie, elektroradiologii, dietetyce, fizjoterapii i ratownictwie medycznym oraz  pracowni dyplomowych na ostatnim semestrze studiów.

Zajęcia doktorantów, na studiach podyplomowych oraz innych formach kształcenia od 10 kwietnia do 18 kwietnia br. będą zdalne. Praktyki zawodowe mogą się odbywać zgodnie z dotychczasowym harmonogramem, o ile umożliwia to podmiot, w którym są praktyki. 

Ponadto, od 10 kwietnia do 18 kwietnia uniwersytecka biblioteka będzie czynna z  zachowaniem reżimu sanitarnego. Ewentualne zmiany będą wprowadzone, gdyby w tej sprawie nowe wytyczne wydał rząd lub Główny Inspektorat Sanitarny. 

– Dostęp do zbiorów bibliotecznych (w formie skanów) jest również możliwy poprzez złożenie zamówienia za pośrednictwem formularza online umieszczonego na stronie BUR – czytamy w komunikacie rektora Sylwestra Czopka. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W siedzibie Uniwersytetu Rzeszowskiego mogą być prowadzone badania naukowe z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Jak będzie pracowała administracja UR od 10 kwietnia do 18 kwietnia? W tym przypadku kierownicy mają prawo organizować pracę podległych działów adekwatnie do sytuacji epidemicznej – praca w siedzibie uczelni, zdalna, rotacyjna lub zmianowa.

Rektor UR zobowiązał także kierowników do tego, by w jak największym stopniu ograniczyli bezpośrednie kontakty pracowników. W pierwszej kolejności pracownicy mają wykorzystywać zaległe urlopy za 2020 rok.

Praca w siedzibie uczelni ma się odbywać w pełnym dziennym wymiarze czasu pracy – od 7:30 do 15:30. Aby przejść na pracę zdalną, pracownicy muszą wypełnić stosowny wniosek. Można go pobrać TUTAJ.   

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama