O kilka dni opóźni się porządkowanie terenu po rozebraniu lodowiska Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Inwestor zapewnia, że w czerwcu rozpocznie się budowa centrum Res-Vita.

– Kończymy rozbieranie płyty i fundamentów lodowiska. Firma, która przeprowadza roboty, spędziła przy nich trochę czasu. Płyty były bardzo grube, a beton bardzo twardy. Nie spodziewaliśmy, że beton z tamtego czasu będzie aż tak dobry. Był wzmocniony rurkami, które chłodziły lodowisko, gdzie był glikol. To wszystko razem tworzyło strasznie twardą masę. Beton był potężnie uzbrojony – mówi Adam Niedzielski, pełnomocnik spółki Res-Vita.

Porządki się przedłużą

Rozbiórka lodowiska ROSiR-u (powstało w 1974 r.) przy ul. Wyspiańskiego rozpoczęła się 25 kwietnia. Plan zakładał, że roboty potrwają do 20 maja. Już wiadomo, że się przedłużą o kilka dni.

– W poniedziałek lub we wtorek podpiszemy z wykonawcą rozbiórki aneks do umowy. Precyzyjnie nie jesteśmy w stanie powiedzieć, o ile będą przedłużone prace. Nie dało się dokładnie ustalić, ile potrwa rozbijanie i rozkruszanie betonu. Nie chodziło o to, żeby na teren budowy wpuścić 100 ludzi, którzy mogliby robić rozgardiasz – tłumaczy Adam Niedzielski.

Jak teren po lodowisku zostanie całkowicie posprzątany, to na plac budowy od razu wejdą geodeci, którzy wytyczą teren, na którym powstanie centrum Res-Vita. O inwestycji w szczegółach pisaliśmy TUTAJ.

– Geodeci przygotują nam teren do wykopywania ziemi pod fundamenty Res-Vity. Prace budowlane na pewno rozpoczną się w czerwcu – zapewnia Niedzielski.

Spółka Res-Vita jest na etapie wyboru generalnego wykonawcy inwestycji. Prowadzone są rozmowy z konkretną firma, ale jej nazwa na razie nie jest ujawniana. – Kończymy uzgadniać treść umowy – mówią przedstawiciele inwestora.

Res-Vita powstanie na przy skrzyżowaniu ulicy Witosa z ul. Wystapiańskiego na około 5-hektorowym terenie, który zajmowany był częściowo przez lodowisko ROSiR-u.

Inwestycja ma opóźnienie. Miała się rozpocząć najpóźniej w czerwcu 2015 r. To był warunek przekazania pod inwestycję przez miasto dla klubu Resovia, która jest udziałowcem spółki Res-Vita,  2-hektarowej działki.

Budowa do czerwca 2018 r.

Ratusz, widząc, że na placu budowy nic się nie dzieje, kilka miesięcy temu skierował do sądu pozew przeciwko Resovii o zwrot działki. Ale urzędnicy zapewniali, że pozew wycofają, jeżeli zaczną się prace. Mimo, że termin rozpoczęcia robót ma roczne opóźnienie, to budowa ma się zakończyć w terminie – do czerwca 2018 r.

– Na pewno nie będzie trwała dłużej. Roboty będą maksymalnie przyspieszane, nie będzie czasu na poślizgi – dodaje Adam Niedzielski. Koszt budowy Res-Vity szacowany jest na ok. 300 mln zł.

Powstanie 19-metrowy budynek o powierzchni ok. 30 tys. m kw. Będzie miał sześć kondygnacji. Parter jest przeznaczony na usługi i handel, na trzech kolejnych będzie lodowisko  o wymiarach 60 x 30 m, tor rolkowy, ścianka wspinaczkowa i skatepark.

Najwyższe kondygnacje zarezerwowana są na parking dla samochodów. Budowa Res-Vity będzie kosztowała ok. 300 mln zł. Drugi etap Res-Vity zakłada budowę od strony ul. Wyspiańskiego dwóch wieżowców  o wysokości 90 m (ok. 30 pięter). W wieżowcach zaplanowano biura i mieszkania.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama