Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News
Reklama

W letniej siatce połączeń Polskich Linii Lotniczych LOT w 2022 roku z Jasionki ponownie będzie można latać do Newark w USA. Narodowy przewoźnik wznawia też rejsy do Zadaru, otworzy również nowe połączenia do Odessy i Olsztyna.

Jak w czwartek poinformowały PLL LOT, pierwszy Dreamliner z Rzeszowa do Nowego Jorku wystartuje 28 marca. Połączenia będą raz w tygodniu – w poniedziałki. Samolot wystartuje o 14:10, rejs potrwa 9 godzin i 40 minut. Dreamliner wyląduje w Newark o 17:50 czasu lokalnego. Z kolei loty z Newark do Rzeszowa będą w niedzielę o 19:45 czasu lokalnego.

Po kilku miesiącach nieobecności do wracają również rejsy z Rzeszowa do Zadaru. Połączenia są już w systemach rezerwacyjnych. Pierwszy rejs do chorwackiej Dalmacji odbędzie się w sobotę, 18 czerwca. Lot będzie raz w tygodniu i potrwa dwie godziny.

Samolot zabierze również pasażerów podróżujących z Rzeszowa do Odessy. To nowa trasa, która ruszy 12 czerwca. Po niecałych dwóch godzinach w powietrzu podróżni będą mogli podziwiać urokliwe wybrzeże Morza Czarnego. Loty do Odessy będą w każdą niedzielę. 

– Odessa to milionowa metropolia, w której można nie tylko odpocząć, ale też aktywnie spędzić czas w wielu obiektach kultury i sportu. To także świetna wiadomość dla osób z Odessy i okolic, które pracują i uczą się w Polsce, więc będą mieć możliwość łatwiejszego powrotu do domu – podkreśla Katarzyna Sołek, konsul generalny RP w Odessie. 

LOT uruchamia także nowe połączenie regionalne. Z Podkarpacia na Mazury, a konkretnie do Olsztyna, polecimy 18 czerwca. Rejsy będą dwa razy w tygodniu: w soboty i poniedziałki. Lot potrwa nieznacznie ponad godzinę. – Olsztyn kojarzy się z piękną przyrodą i wspaniałą architekturą – mówi Adam Hamryszczak, prezes lotniska Rzeszów-Jasionka.

Bilety są dostępne m.in. na lot.com, w LOT Contact Center, biurach LOT Travel oraz we wszystkich biurach podróży.

– Rozwijamy naszą ofertę w każdym segmencie rynku. Wykorzystujemy biznesowe szanse, które daje współpraca z portami regionalnymi jak ten w Rzeszowie. Na Podkarpaciu bije serce lotnictwa. To tutaj jest 90 proc. produkcji polskiego przemysłu lotniczego – powiedział Michał Fijoł, członek zarządu ds. handlowych w PLL LOT.

Władysław Ortyl, marszałek podkarpacki, jest zadowolony szczególnie z połączenia z Odessą. – Po raz pierwszy łączymy Podkarpacie z Ukrainą. Mam nadzieję, że nowa trasa szybko zyska popularność i pomoże zacieśnić nasze partnerskie relacje – mówi Ortyl.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama