Loteria „Mieszkam w Rzeszowie” rozstrzygnięta. Nagrody rozdane [ZDJĘCIA]

Reklama

Dziesięć osób we wtorkowe popołudnie wyszło z uśmiechami na twarzy z rzeszowskiego ratusza. Dlaczego? Bo udało im się wygrać nagrody w ramach loterii „Mieszkam w Rzeszowie”.

 

We wtorek laureaci loterii „Mieszkam w Rzeszowie” zostali zaproszeni do ratusza na uroczyste wręczenia nagród z rąk Tadeusza Ferenca, prezydenta Rzeszowa. – Państwo zameldowali się w Rzeszowie, wzięli udział w loterii i wygrali. Gratuluję  – mówił do zwycięzców Tadeusz Ferenc.

Do rozlosowania było dziesięć nagród o łącznej wartości przekraczające 20 tys. zł. Wśród nich znalazły się: Thermomix, telewizor Panasonic, rower Unibike Expedition GTS, odkurzacz Neato Robotics Botvac, tablet Huawei, konsola Xbox, a także generator pary Tefal Pro, odtwarzacz mp3 Sony, głośnik bezprzewodowy JBL Charge 3, czytnik e-booków Amazon Kindle Paperwhite 3.

Laureatką nagrody głównej (Thermomix) została Natalia Głuszek. – To super prezent na mikołajki. Przeglądałam w internecie, co można z nim robić. Okazuje się, że w zasadzie wszystko. Thermomix służy m.in. do zagniatania ciasta, robienia zup, co mnie bardzo cieszy, bo jestem totalnym beztalenciem kulinarnym – mówiła z uśmiechem Natalia Głuszek.

Dlaczego zdecydowała się zamieszkać w Rzeszowie? – Szukałam pracę i znalazłam ją w jednej z lokalnych firm. Podobnie mój mąż. Tu nam się również urodziło dziecko. Dlatego zdecydowaliśmy się w Rzeszowie kupić mieszkanie, bo to bardzo dobre miejsce do życia – dodaje laureatka. 

Pani Natalia o loterii „Mieszkam w Rzeszowie” dowiedziała się z osiedlowego billboardu. Dlaczego wzięła w niej udział? – A dlaczego nie? Prawdopodobieństwo, że się w niej coś wygra jest większe niż w Totolotka i się udało – cieszy się pani Natalia.

Zwyciężczyni pochodzi z miejscowości Pełnatycze koło Przeworska. W Rzeszowie mieszka od trzech lat. Wraz z mężem i dzieckiem w stolicy Podkarpacia zameldowali się w marcu br.

Laureatką nagrody pierwszego stopnia została Wioleta Wiktor, która wygrała telewizor. W Rzeszowie zameldowała się we wrześniu. – Wybudowaliśmy dom, więc telewizor przyda się, bo nie mamy go do tej pory. Świetnie się złożyło – mówi pani Wioleta.

– Nagrody się nie spodziewałam. Wypełniłam kupon, ale myślałam, że będzie tak dużo osób, że nie będę miała szansy cokolwiek wygrać. Dopisało mi szczęście, do tej pory niczego nie wygrałam – dodaje.

Pani Wioleta, podobnie jak pani Natalia, zdecydowała się zameldować w Rzeszowie, bo podoba jej się miasto, można znaleźć pracę i ciekawie spędzać wolny czas. – Chciałam też uniknąć kosztów dojazdu do pracy, pochodzę ze Strzyżowa. Dzięki mieszkaniu w Rzeszowie zaoszczędziłam i czas, i pieniądze – wyjaśnia laureatka nagrody pierwszego stopnia.

Loteria „Mieszkam w Rzeszowie” zorganizowano po raz trzeci. Tym razem wzięło w niej ponad 300 osób więcej niż w ub. r. Zabawa trwała od 3 kwietnia do 31 października. W loterii mógł wziąć udział każdy mieszkaniec, który zameldował się w Rzeszowie (z innej gminy) od 21 listopada 2016 r. do 31 października 2017 r. i ukończył 18 lat.

Miejscy urzędnicy uważają, że loteria to ich mały sukces, chociażby dlatego, że cieszy się ona z roku na rok coraz większym zainteresowaniem, a sami mieszkańcy już pytają, kiedy rozpocznie się kolejna edycja.

– Inne miasta czerpią z naszych doświadczeń związanych z loterią i również tak zdecydowały się zachęcać mieszkańców, aby się meldowali – mówi Kamil Czyż, zastępca dyrektora Wydziału Promocji i Współpracy Międzynarodowej UM w Rzeszowie. 

– Cieszymy się, że liczba osób zameldowanych w Rzeszowie z roku na rok wzrasta. Nasze miasto wybierają nie tylko ludzie z Podkarpacia, ale z całej Polski, a nawet Europy – dodaje.

Miasto za organizację loterii  zapłaciło 37 tys. zł. W Rzeszowie obecnie jest zameldowanych 189 214 osób.

Lista osób nagrodzonych:

– Natalia Głuszek – Thermomix

– Wioleta Wiktor – Telewizor Panasonic TX-50CX700E

– Czesław Matuła – Rower Unibike Expedition GTS

– Oleksandr Chaikovskyi – Odkurzacz Neato Robotics Botvac D85

– Daria Paśko – Tablet Huawei MediaPad M2 10.0 64 GB

– Krzysztof Niemas – Konsola Xbox one 1 TB

– Elżbieta Ożga – Generator pary Tefal Pro Xpert Control Plus GV8981

– Eugenia Głowacz – Odtwarzacz Mp3 Sony NWZ-WS615B 16GB

– Maria Drapała – Głośnik bezprzewododwy JBL Charge 3

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama