Loteria „Rozlicz PIT w Rzeszowie” rozstrzygnięta. Miał być San Escobar, jest Grecja

– Nie wiem, na czym polega urok Rzeszowa, ale jest po prostu fajny – mówi Piotr Czerniak, zdobywca wakacyjnego bonu w loterii „Rozlicz PIT w Rzeszowie”. Wraz z żoną i córką planował letni wypoczynek w San Escobar, ale ostatecznie zdecydował się na Grecję.

 

W środowe południe do ratusza zostali zaproszeni laureaci trzeciej edycji loterii „Rozlicz PIT w Rzeszowie”, która trwała od 3 kwietnia do 7 maja br. Mogły w niej wziąć udział wszystkie osoby, które złożyły deklarację podatkową PIT za rok 2016 w jednym w rzeszowskich Urzędów Skarbowych i Rzeszów wskazali jako miejsce swojego zamieszkania oraz mają ukończone 18 lat.

W tym roku do udziału w zabawie zgłosiło się 1801 osób, ale tylko 1506 wniosków było poprawnie wypełnionych i zostało dopuszczonych do losowania w loterii.

– Gratuluję laureatom. Dzięki temu, że jesteście, że meldujecie się w Rzeszowie, że tu płacicie podatki, przyczyniacie się do rozwoju Rzeszowa – mówił Andrzej Gutkowski, wiceprezydent Rzeszowa.

Miliony wpływów z podatków

Wpływ na konto miasta z samej loterii wzrósł o prawie 1 mln zł. Dodajmy, że w 2015 roku  wpływ wyniósł 914 tys. zł, a w 2016 r. już prawie 1,28 mln zł.

– To jest naprawdę dużo, zwłaszcza, że koszt loterii to 82 tys. zł – mówi Marzena Furtak-Żebracka, dyrektor Wydziału Promocji i Współpracy Międzynarodowej w rzeszowskim magistracie.

Dla porównania, łączne wpływy z rozliczenia podatku dochodowego od osób fizycznych mieszkających w Rzeszowie za rok 2015 wyniosły ponad 230 mln zł, a za rok 2016  już 245 mln zł.

– To prawie 15 mln zł więcej. Oznacza to, że mamy coraz więcej mieszkańców, którzy widzą w Rzeszowie perspektywę rozwoju, miejsce dobre do odpoczywania, mieszkania oraz to, że stolica Podkarpacia staje się jednym z najbardziej atrakcyjnych miejscowości w całej Polsce – mówił Andrzej Gutkowski.

O loterii zdążył zapomnieć

W loterii „Rozlicz PIT w Rzeszowie” można było wygrać po raz pierwszy bon wakacyjny Itaki o wartości 6 tys. zł. Podczas losowania szczęście dopisało Piotrowi Czerniakowi i to właśnie on pojedzie wraz z żoną i córką na wakacje, które ufundował im ratusz.

Zdobywca wakacyjnego bonu jest zawodowym żołnierzem, pochodzi z województwa lubelskiego. Od około 5 lat mieszka w Rzeszowie, od około 2 lat jest tu również zameldowany.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Do tego zwycięstwa przyczyniła się żona, ponieważ ona jest moim nieetatowym szefem finansów, który rozlicza w domu PIT-y. Ja tylko wypełniłem formularz zgłoszeniowy. I tak wyszło, że udało się wygrać – mówi Piotr Czerniak.

– Nie spodziewałem się wygranej. Prawdę mówiąc, zapominałem o loterii. Jak zadzwonili do mnie organizatorzy to myślałem, że to jakiś żart. Dobrze, że nie odłożyłem słuchawki – dodaje.

Rzeszów, jak lokomotywa

Pani Urszula, żona pana Piotra, potwierdza, że to właśnie ona od 20 lat zawiaduje finansami rodzinnymi. I to właśnie ona zdecyduje, gdzie państwo Czernikowie udadzą się na tegoroczne wakacje.

– Mieliśmy ustalone, aby nikt nie był zazdrosny, że pojedziemy na San Escobar, ale ostatecznie stwierdziłam, że chcę bardzo zobaczyć Santorini, więc będzie to Grecja – mówi Urszula Czerniak.

Państwo Czernikowie wakacyjny wypoczynek planują w sierpniu bądź wrześniu.

Gdy zapytaliśmy pana Piotra, dlaczego pomimo tak mobilnej pracy zdecydował się zamieszkać w Rzeszowie usłyszeliśmy: – Rzeszów jest lokomotywą pociągową całego regionu, jest miastem prężnie się rozwijającym. To miasto jest bardzo przyjazne, czyste, dobrze skomunikowane. Nie wiem na czym jego urok polega,  ale jest po prostu fajne – mówi laureat loterii.

Kto, co wygrał?

Pozostali laureaci loterii „Rozlicz PIT w Rzeszowie” to: Joanna Mandziuk, która wygrała komputer przenośny Huawei MateBook oraz stację dokującą, Barbara Rudawska – smartfon Samsung Galaxy S7 Edge, Krzysztof Chmielarski – kamera Go pro 5, Piotr Kryszewski – zegarek GARMIN Forerunner 735XT, Katarzyna Witkowska – słuchawki bezprzewodowe Beats by Dr. Dre Beats Solo3 Wireless.

Z kolei Małgorzata Bąk otrzymała projektor Doogee Smart Cube P1, Maciej Węgrzynek – odtwarzacz Mp3 Sony NWZ-WS615B 16GB, Dorota Wolan – głośnik bezprzewodowy JBL Charge 3 oraz Justyna Winiarska czytnik e-booków Amazon Kindle Paperwhite 3.

Obecnie trwa jeszcze loteria „Mieszkam w Rzeszowie” również rozpoczęła się 3 kwietnia, ale zakończy 31 października  br. W niej mogą wziąć udział wszyscy ci, którzy zameldowali się w Rzeszowie w okresie od 21 listopada 2016 r. do 31 października 2017 r. i ukończyli 18 lat. O szczegółach pisaliśmy TUTAJ.

joanna.goscinska@rzeszow-news.pl

Reklama