Lotnisko w Jasionce chce być przyjazne dla rodzin z dziećmi. Jak to zrobi?

0
Reklama

Pierwszeństwo w kolejce do odpraw, place zabaw oraz specjalne pomieszczenia dla rodzin z małymi dziećmi – tak Port Lotniczy w Jasionce chce pokazać, że rodziny mogą liczyć na ulgowe traktowanie.  

 

W czwartek władze Jasionki ogłosiły start programu “Lotnisko przyjazne rodzinie”. W czasie pandemii lotniska regionalne jeszcze bardziej niż dotychczas rywalizują o względy pasażerów. Chcemy, by naszą przewagą była jakość obsługi, zwłaszcza jeśli chodzi o rodziny podróżujące z dziećmi – mówił Adam Hamryszczak, prezes lotniska w Jasionce. 

Program zakłada szereg udogodnień oraz atrakcji dla rodzin z dziećmi korzystających z lotniska. W sezonie wakacyjnym w Jasionce ich nie brakuje. Przyciągają ich czartery m.in. do Turcji, Bułgarii, połączenia LOT-u do Gdańska, Szczecina, Splitu, Zadaru, Bułgarii, Nowego Jorku, a także rejsy Ryanaira, Lufthansy, czy WizzAir. 

W pierwszym etapie programu „Lotnisko przyjazne rodzinie” na lotniskowym parkingu wydzielono specjalnie oznakowane, szersze miejsca dla rodzin z dziećmi. Mogą one także liczyć na pierwszeństwo obsługi podczas odprawy, kontroli dokumentów oraz kontroli bezpieczeństwa.

Ponadto, w terminalu pasażerskim powstaną pokoje dla rodziców z dziećmi, w których znajdują się m.in. przewijaki, fotele do karmienia, podgrzewacze. Będą też wózki spacerowe dla dzieci w strefie zastrzeżonej. Specjalnie oznaczone rodzinne toalety będą wyposażone w nakładki i podnóżki dla wygody najmłodszych.

Poza tym, punkty gastronomiczne na lotnisku w strefie zastrzeżonej rozszerzyły swoje menu o specjalne pozycje adresowane do najmłodszych. Mali pasażerowie otrzymają ponadto bezpłatnie “opaski-niezgubki”, na których rodzice będą mogli umieścić dane kontaktowe pomocne w razie zaginięcia dziecka.

Dodatkową atrakcją zachęcającą rodziny z dziećmi do korzystania z usług podrzeszowskiego lotniska będzie program „Mały podróżnik”. Ma ona nagradzać tych, którzy częściej wybierają się w podróż samolotem z Jasionki.

– Najmłodsi pasażerowie będą zbierać pieczątki w specjalnie przygotowanym paszporcie, który można otrzymać w Punkcie Obsługi Pasażera. Natomiast przejście całej podróży i zebranie odpowiedniej liczby pieczątek pozwoli na odbiór nagrody – mówi Anna Kubik-Nieckarz, kierownik działu marketingu w Porcie Lotniczym w Jasionce. 

Lotnisko w kolejnym etapie programu planuje budowę stref zabaw dla dzieci, zarówno w części wewnętrznej ogólnodostępnej terminala, jak również na zewnątrz w bezpośrednim sąsiedztwie terminala.

Kryzys w lotnictwie wywołany pandemią wcale nie musi oznaczać stagnacji. Przeciwnie, to właściwy moment, by wprowadzać nowe, ambitne rozwiązania, które podnoszą jakość świadczonych usług – uważa Władysław Ortyl, marszałek podkarpacki, który upewnił się, czy program obejmuje również dziadków, którzy będą podróżować z wnukami.

– Takich pasażerów też jest bardzo wielu. Dziadkowie też będą mogli korzystać ze wszystkich elementów programu. To świetna inicjatywa – ocenia marszałek, który liczy na to, że Jasionka będzie wzorem dla innych, by podobne przyjazne rozwiązania wprowadzać także na dworcach kolejowych, czy autobusowych.  

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: