Zdjęcie: Tomasz Kuśnierz / Materiały prasowe

Ponad 772 tysiące pasażerów skorzystało w 2019 roku z usług Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. To podobny wynik do 2018 roku.  

Dzięki temu, że Lufthansa zwiększyła liczbę rejsów do Monachium (do 14 tygodniowo), na tym kierunku zwiększył się ruch pasażerski o ponad 60 procent. Z lotów do stolicy Bawarii w 2019 roku skorzystało ponad 73 tys. pasażerów.

Czwarty rok z rzędu wzrosła liczba pasażerów udających się na letni urlop czarterami. Ofertę wakacji z wylotem z Rzeszowa wybrało prawie 55 tys. pasażerów, co razem z pozostałymi lotami czarterowymi dało 25-procentowy wzrost w tym segmencie.

Rok 2019 był również rekordowy, jeśli chodzi o liczbę rejsów na trasie Rzeszów – Warszawa, które obsługuje LOT. Skorzystało z nich łącznie ponad 215 tysięcy pasażerów.

Liderem w zakresie regularnych połączeń z lotniska w Jasionce pozostaje irlandzki Ryanair, który w 2019 roku przewiózł prawie 400 tys. pasażerów, z czego ok. 190 tys. na trasie Rzeszów – Londyn.

– Powtórzyliśmy ubiegłoroczny rekord, a nawet odrobinę go poprawiliśmy. W tak trudnych warunkach rynkowych to wynik na miarę naszych oczekiwań – mówi Adam Hamryszczak,  prezes Portu lotniczego „Rzeszów-Jasionka”.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Najwięksi przewoźnicy operujący na naszym lotnisku z różnych względów zmuszeni byli do ograniczenia rozwoju siatki połączeń. Ten negatywny trend udało się zrównoważyć aktywną współpracą z Lufthansą oraz czołowymi polskimi touroperatorami – dodaje. 

Hamryszczak zapowiada, że w 2020 roku władze lotniska będą zabiegały o uruchomienie nowych tras w każdym z segmentów rynku lotniczego. – Pozwoli nam to umocnić się na pozycji lidera w grupie lotnisk regionalnych obsługujących do 1 mln pasażerów – uważa. 

Ważnym wydarzeniem dla rozwoju lotniska w Jasionce było otwarcie w październiku hotelu Holiday Inn Express oraz zawarcie umowy z LOT AMS i Polską Grupą Lotniczą na budowę na największego w Europie Środkowo-Wschodniej centrum serwisowania samolotów.

Z lotniska w Jasionce codziennie można latać do Warszawy, Londynu i Monachium, 2-3 razy w tygodniu są loty Dublina, Manchesteru, Bristolu i East Midlands. W lecie z kolei raz w tygodniu są rejsy do Nowego Jorku i Aten. Połączenia obsługują LOT, Ryanair i Lufthansa. 

Oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama