Fot. Grzegorz Bukala / Boogeepic / Materiały prasowe
Reklama

W najbliższą sobotę (13 października) ukaże się czwarty album “Trzy słońca” rockowej grupy Brown z Rzeszowa. W sieci pojawił się pierwszy teledysk, który promuje najnowszy krążek zespołu. 

Teledysk został nakręcony do piosenki “Lśnienie”. To jeden z dziewięciu utworów, jakie znalazły się na płycie pt. “Trzy słońca”. 

– Ten album różni się od wcześniejszych wydawnictw. To płyta koncepcyjna, opowiadająca o wędrówce słońca i światła, widzianych z różnej perspektywy. Na tej podstawie stworzyliśmy tytuły, a potem rozpoczęliśmy prace nad muzyką. Warstwa tekstowa zawiera wiele takich odniesień, ale przede wszystkim traktuje o relacjach interpersonalnych – mówi Marcin Sułek, wokalista i lider Brown. 

Na “Trzech słońcach” znajdą się takie utwory jak: “Lśnienie”, “Trzy słońca”, “Przyciąganie”, “Droga”, “Migotanie”, “Perspektywa”, “Refleks”, “RNR” i “Bieguny”. Brzmieniowo Brown na nowej płycie postanowił wrócić do swoich początków. – Jednak ze względu na ciągle rozwijającą się w nas świadomość muzyczną będzie to kontynuacja naszych dotychczasowych założeń i wypadkowa naszych muzycznych gustów – tłumaczy Marcin Sułek. 

Materiał na “Trzy słońca” w całości został zarejestrowany w ZED Studio, a osobą odpowiedzialną za nagranie albumu był Tomasz Zalewski.

– To była wspaniała współpraca. Już na etapie nagrywania czuliśmy, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Surowe ślady brzmiały lepiej niż kiedykolwiek wcześniej. Tomek naprawdę zna się na rzeczy. Efekt końcowy nas po prostu zachwycił. Pracowaliśmy inaczej niż kiedykolwiek wcześniej i pierwszy raz udało się uchwycić i zbliżyć do tego, jak gramy na żywo – twierdzi wokalista Brown.

Brown dotychczas wydał trzy płyty: “Brown”, “Półświatło” i “Po nieboskłonie”. Zespół powstał w 2001 roku. Jest laureatem Nagrody Publiczności, nagrody dla najlepszego gitarzysty (Paweł Rączy) i nagrody dla najlepszego wokalisty (Marcin Sułek) na festiwalu Union Of Rock 2007 w Węgorzewie. Ponadto płyta “Półświatło” otrzymała Nagrodę Muzyczną Polskiego Radia Rzeszów – Podkarpacka Płyta Roku “Werbel 2009”. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: