Fot. Podkarpacki Urząd Wojewódzki. Na zdjęciu Ewa Laniart żegna się z Lucyną Podhalicz (w środku)

Zmiany personalne na szczytach Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie. Lucyna Podhalicz została odwołana z funkcji wicewojewody.

O odejściu ze stanowiska Lucyny Podhalicz w czwartek po południu poinformowała Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik wojewody podkarpackiego, dodając, że Podhalicz 30 stycznia br. z funkcji wicewojewody odwołał premier RP Mateusz Morawiecki. 

Waksmundzka-Szarek jednocześnie poinformowała, że Lucynę Podhalicz zastąpi Jolanta Sawicka, która z wykształcenia jest prawnikiem. Sawicka w latach 2003-2015 była sekretarzem Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Przemyślu.

Od 2015 r. do 2016 r. Jolanta Sawicka była zastępcą naczelnika Wydziału Organizacji, Kadr i Kontroli Urzędu Miejskiego w Przemyślu, natomiast w latach 2016-2019 dyrektorem Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Rzeszowie.

Fot. Podkarpacki Urząd Wojewódzki. Na zdjęciu Ewa Leniart i jej nowy zastępcy Jolanta Sawicka (po prawej)

Na razie nie wiadomo, co jest powodem odejścia Lucyny Podhalicz ze stanowiska wicewojewody podkarpackiego, którym była od lutego 2018 roku. Podhalicz jest zaufanym człowiekiem Marka Kuchcińskiego, lidera PiS na Podkarpaciu. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

O tym, że Lucyna Podhalicz może się nie utrzymać na stanowisku dawała do zrozumienia Ewa Leniart, która od 13 stycznia ponownie została wojewodą podkarpackim. Gdy wtedy pytaliśmy ją, czy Podhalicz nadal będzie ją zastępcą, mówiła: – Na obecną chwilę tak. 

Jak widać, „obecna chwila” właśnie się zakończyła. W piątek, 31 stycznia, Lucyna Podhalicz  będzie po raz ostatni w pracy w urzędzie wojewódzkim. W czwartek próbowaliśmy się z nią skontaktować. Bezskutecznie. Telefonu komórkowego Podhalicz nie odbierała. 

Lucyna Podhalicz, zanim została wicewojewodą, była dyrektorem Obwodu Lecznictwa Kolejowego SP ZOZ w Przemyślu, a także wicedyrektorem ds. organizacji lecznictwa otwartego i rozwoju Szpitala Wojewódzkiego w Przemyślu oraz radną Przemyśla. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama