Fot. Materiały Lufthansy

Niemieckie linie lotnicze Lufthansa przywracają loty z Rzeszowa do Monachium. Do stolicy Bawarii będzie można latać od 23 kwietnia 2023 roku – codziennie.

Ponowne połączenie z dużym europejskim portem przesiadkowym ma dla rozwoju naszego portu ogromne znaczenie – mówi Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. 

Loty z Rzeszowa do Monachium były od 2016 do 13 marca 2020 roku, zastąpiły wówczas rejsy do Frankfurtu (były od 2009 roku). Połączenia do Monachium zawieszono z powodu pandemii. Lufthansa wielokrotnie zapowiadała przywrócenie połączeń w 2021 r. 

Tak się jednak nie stało, do Jasionki za to 26 lipca 2021 roku wróciły loty do Frankfurtu – sześć razy w tygodniu. Ostatnie loty były w styczniu br. W środę Lufthansa ogłosiła, że w 2023 roku wróci do Jasionki z ponownymi lotami do Monachium. 

Rejsy będą od 23 kwietnia, codziennie. Samoloty z Monachium startować będą o godz. 11:15, w Jasionce wylądują o 12:40, zaś wylot z Rzeszowa o 13:15 i przylot na lotnisko Franza Josefa Straussa o 14:40. Bombardierami CRJ-900 może latać do 90 pasażerów. 

Wraz z post-pandemicznym odbiciem popytu widzimy duży potencjał do wznowienia naszego połączenia – podkreśla René Koinzack, dyrektor generalny grupy Lufthansa na Polskę i Republikę Czeską.

Loty z Rzeszowa do Monachium uzupełnią w przyszłym roku ogólną siatkę połączeń Lufthansy w Polsce o siedem kierunków. Z planowanych rejsów cieszą się podkarpaccy przedsiębiorcy, szczególnie ci z Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego. 

– Będą mogli szybko i wygodnie dotrzeć do swoich partnerów biznesowych w wielu krajach z jedną tylko przesiadką w Monachium – mówi Andrzej Rybka, dyrektor stowarzyszenia „Dolina Lotnicza”, które zrzesza firmy z branży lotniczej w południowo-wschodniej Polsce.

Zdaniem Rybki, loty do Monachium mogą być zachętą do inwestowania w Dolinie Lotniczej. Powrót Lufthansy do Jasionki doceniają też władze województwa. – To dla nas bardzo poważny i prestiżowy partner – podkreśla Władysław Ortyl, marszałek podkarpacki. 

Lufthansa jest europejskim liderem w obsłudze klientów, na świecie zajmuje czwarte miejsce. Z lotniska w stolicy Bawarii na wszystkie kontynenty lata 67 linii lotniczych. Bilety na wracające do Rzeszowa połączenie są już na stronie przewoźnika oraz u pośredników.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama