Zdjęcie: Lufthansa / Materiały prasowe

Od 23 kwietnia z Portu Lotniczego w Jasionce znów można latać do Monachium. Codzienne połączenie uruchomiła Lufthansa.

Nasi klienci na Podkarpaciu będą mogli korzystać z codziennych lotów do pięciogwiazdkowego hubu lotniczego, z wieloma połączeniami do USA, Kanady i Europymówi René Koinzack, dyrektor generalny grupy Lufthansa na Polskę i Republikę Czeską.

Loty z Rzeszowa do Monachium wróciły po trzyletniej przerwie. Były od 2016 do 13 marca 2020 roku, zastąpiły wówczas rejsy do Frankfurtu (były od 2009 roku). Połączenia do Monachium zawieszono z powodu pandemii.

Lufthansa wielokrotnie zapowiadała przywrócenie połączeń w 2021 r. Tak się jednak nie stało, do Jasionki za to 26 lipca 2021 roku wróciły loty do Frankfurtu – sześć razy w tygodniu. Ostatnie loty były w styczniu 2022 r.

W grudniu zeszłego roku Lufthansa ogłosiła, że wiosną 2023 roku wróci do Jasionki z ponownymi lotami do Monachium. W niedzielę, 23 kwietnia, w Jasionce wylądował Bombardier CRJ-900 (do 90 pasażerów). Tradycyjnie został przywitany salutem wodnym. 

Samoloty Lufthansy startują codziennie z Monachium o godz. 11:10, lądowanie w Jasionce ok. 12:35. Wylot z Rzeszowa zaplanowany jest na godz. 13:10, a przylot na lotnisko Franza Josefa Straussa ok. 14:35. Bilety do kupienia na stronie przewoźnika.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Lufthansa jest niemieckim przewoźnikiem narodowym, pierwszym w Europie i czwartym na świecie pod względem obsługiwanych klientów. Z lotniska w stolicy Bawarii na wszystkie kontynenty lata ponad 60 linii lotniczych.

Z Monachium można latać m.in. do Nowego Jorku, Chicago, San Francisco, Waszyngtonu, Denver, Bostonu, Montrealu, Toronto czy Singapuru, a w Europie do Zurychu, Genewy, Wenecji, Mediolanu, Turynu, Katanii, Tirany, Paryża, Brukseli, Majorki, Oslo, czy Kopenhagi.

Połączenie z dużym europejskim hubem to prestiż, ale przede wszystkim ponowne otwarcie na świat – uważa Michał Tabisz, wiceprezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama