Zdjęcie: Muzeum-Zamek w Łańcucie
Reklama

W nowym sezonie turystycznym w Muzeum-Zamek w Łańcucie będzie można zobaczyć ekspozycje znajdującą się na pierwszym i drugim piętrze Zamku, Storczykarnie, Wozownię i Stajnię. Zamek dla zwiedzających będzie dostępny do listopada.

Od 1 lutego ponownie turyści będą mogli zwiedzać Muzeum-Zamek w Łańcucie.  W minionym roku odwiedziło go 440 tys. osób. Dla zwiedzających będzie dostępne pierwsze piętro Zamku ze znakomitymi wnętrzami, licznymi dziełami sztuki, pochodzącymi z dawnych zbiorów łańcuckich oraz powojennych zakupów i depozytów z innych muzeów oraz wnętrz drugiego piętra Zamku – ukazująca „domowe” oblicze pałacowego życia.

Goście będą mogli podziwiać m.in. Salon Pompejański, Pokój Czerwony, Pokój Kąpielowy, Sypialnię Rokokową, ale także np. Garderobę i Pracownię czy Pokój Służbowy.

Ponadto, będzie można zaglądnąć także do Stajni i Wozowni z imponującą kolekcją pojazdów konnych po rodzinie Potockich oraz powozów z kolekcji muzealnej, gromadzonej po II wojnie; Działu Sztuki Cerkiewnej – łańcucki zbiór jest obecnie największą kolekcją ukraińskiej sztuki sakralnej w Polsce, a także  Oranżerii – ogrodu zimowego, w którym zgromadzone zostały różnorodne egzotyczne rośliny, m.in. bananowce czy drzewa kawowe, oraz zwierzęta, np. żółwie greckie, meksykańskie czy papugi.

Dla zwiedzających cały rok jest również dostępna Storczykarnia, gdzie zostały w niej zgromadzone zarówno współczesne krzyżówki storczyków, wyhodowane przez człowieka, storczyki botaniczne – właściwe dla środowiska naturalnego, ukształtowane bez ingerencji człowieka, a także historyczne gatunki i odmiany storczyków, pochodzących z przedwojennej kolekcji Potockich oraz te, które zostały wymienione w słynnym opracowaniu pt. „Reichenbachia” z XIX wieku,

Szczegółowe informacje na temat zasad zwiedzania i cen biletów znaleźć można na stronie internetowej muzeum. Sezon turystyczny w Zamku w Łańcucie kończy się z ostatnim dniem listopada.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama