Fot. materiały Filharmonii Podkarpackiej / Na zdjęciu: Agnieszka Kaczmarek-Bialic

Lutosławski i Mozart będą bohaterami kolejnych spotkań muzycznych w Filharmonii Podkarpackiej. Koncerty online zaplanowano na czwartek i piątek. 

Koncerty na żywo wytransmituje youtubowy kanał Filharmonii Podkarpackiej. W czwartek o godz. 19:00 dla wirtualnej publiczności zagrają Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Podkarpackiej pod przewodnictwem dyrygenta Stanisława Krawczyńskiego oraz Marek Mleczko (obój) i Agnieszka Kaczmarek-Bialic (harfa). W programie czwartkowego występu znajdzie się koncert podwójny na obój, harfę i orkiestrę kameralną Witolda Lutosławskiego. 

– Niewiele jest w światowej literaturze muzycznej XX wieku koncertów na harfę i obój, z tym większą radością anonsujemy wykonanie kompozycji z 1980 roku. Lutosławski nie ukrywał, iż skomponowanie koncertu na obój było dla niego dużym wyzwaniem – przekazuje biuro koncertowe Filharmonii Podkarpackiej.

W piątek o godz. 19:00 na YouTube filharmonii zagości z kolei Wolfgang Amadeusz Mozart. Symfonię C-dur KV551 „Jowiszową” wykonają Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Podkarpackiej pod batutą Stanisława Krawczyńskiego. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Ostatnia symfonia Mozarta z 1788 roku nie bez powodu nazwana została przez Johanna Petera Salomona „Jowiszową”. To jedno z najdoskonalszych dzieła orkiestrowych muzyki klasycznej, pełne rozmachu, siły, energii i radości – zachęca biuro koncertowe FP. 

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama