Zdjęcie: Materiały prasowe
Reklama

Autorzy książki „Cymanowski Młyn” – Magdalena Witkiewicz i Stefan Darda – w najbliższy piątek (13 września) przyjadą do Rzeszowa na spotkanie z czytelnikami.

Magdalena Witkiewicz to jedna z najpopularniejszych autorek literatury kobiecej, specjalistka od happy endów. Napisała m.in. książki: „Cześć, co słychać?”, „Cicha 5”, „Biuro M”. Stefan Darda z kolei to twórca głównie literatury grozy i fantastyki. Autor m.in. cyklu „Czarny Wygon”, książek „15 blizn”, „13 ran” i „Dom na wyrębach”.

Witkiewicz i Darda są autorami książki „Cymanowski Młyn” o małżeństwie Moniki i Macieja, które przechodzi głęboki kryzys. Łudzą się, że tajemniczy prezent – urlop w leśnym pensjonacie z dala od ludzi i cywilizacji – może jeszcze wszystko uratować. Początkowo ulegają romantycznym chwilom, jednak nagły wyjazd Macieja budzi demony przeszłości.

Łukasz, przystojny syn właściciela, do złudzenia przypomina Monice jej byłego narzeczonego. Wyjazd, który miał ratować związek, okazuje się początkiem trudnych do wyjaśnienia i niepokojących zdarzeń. Nic nie jest oczywiste, bohaterowie głęboko skrywają tajemnice, a na światło dzienne wypływają przerażające wspomnienia o krwawych zbrodniach sprzed lat.

Kim tak naprawdę jest Łukasz? Czy małżeństwo Moniki i Maćka przetrwa próbę sił? I jaką rolę pełni dziewczynka ze starej wyblakłej fotografii?

Czy duet stworzony przez specjalistkę od romantycznych i szczęśliwych zakończeń oraz autora przerażających horrorów może pogodzić na kartach jednej książki dwie tak odmienne literackie wyobraźnie? „Cymanowski Młyn” to połączenie powieści obyczajowej i trzymającego w napięciu thrillera autorstwa Magdaleny Witkiewicz i Stefana Dardy.

Podczas spotkania z czytelnikami, które odbędzie się 13 września w Empiku w Millenium Hall w Rzeszowie (al. Kopisto 1), autorzy opowiedzą o kulisach powstawania książki oraz wyzwaniach, jakie stanęły przed nimi w trakcie wspólnej pracy. Spotkanie w Empiku rozpocznie się o godz. 18:00. Wstęp bezpłatny. 

Zdjęcie: Materiały prasowe

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama