Po miesięcznej przerwie w urzędowaniu Piotr Magdoń wraca na stanowisko dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie. Wybrano go spośród dwóch kandydatów.

Miesiąc temu Piotr Magdoń złożył wypowiedzenie. Oficjalnym powodem, jaki podał, były względy osobiste. Nieoficjalnie mówiono o tym, że prowadził działalność gospodarczą, która kolidowała z jego funkcją. Jego miejsce, na miesiąc, zajął Andrzej Sowa, jego dotychczasowy zastępca. Jednak zgodnie z wymogami, urząd musiał ogłosić konkurs na to stanowisko. W poniedziałek sekretarz miasta Marcin Stopa poinformował, że do konkursu zgłosiło się dwóch kandydatów.

– Daliśmy minimalne wymagania, by zachęcić do składania ofert, mimo tego zgłosiły się tylko dwie osoby – tłumaczył Stopa. – Pierwszą był były dyrektor MZD Piotr Magdoń. Drugim osoba, która w ogóle nie posiadała doświadczenia w tym temacie. Nie możemy podać jej danych personalnych.

Rozmowy z kandydatami przeprowadzała komisja, w której skład, oprócz sekretarza weszli: wiceprezydent Rzeszowa Marek Ustrobiński oraz Artur Kondrat, dyrektor wydziału organizacyjno-administracyjnego urzędu miasta.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Komisja rekomendowała na to stanowisko Piotra Magdonia. Uznaliśmy, że posiada on większą wiedzę i doświadczenie – dodał Stopa.

Miejski Zarząd Dróg to obecnie jeden z ważniejszych wydziałów w Urzędzie Miasta Rzeszowa.  Kandydaturę Piotra Magdonia musi jeszcze zaakceptować prezydent Tadeusz Ferenc. Tego dowiemy się w przeciągu kilku dni.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama