Zdjęcie: materiały organizatorów
Reklama

80 prac polskich i zagranicznych artystów, reprezentujących nurt magicznego realizmu i surrealizmu od czwartku, 30 grudnia, będzie można zobaczyć w Rzeszowie. Wystawa „Magical Dreams” jest dla tych, którzy chcą się zanurzyć w krainie fantazji. 

„Magical Dreams” jest największą w Polsce międzynarodową wystawą promującą kierunek współczesnego realizmu i surrealizmu. Po raz pierwszy została zorganizowana 10 lat temu i od razu spotkała się z ogromnym zainteresowaniem artystów, kolekcjonerów oraz publiczności. Teraz to VI edycja.

To wystawa, na której można zobaczyć prace artystów z całego świata. Obrazy, rzeźby, ceramikę, szkło artystyczne, po raz pierwszy będą prezentowane fotografie. To portrety polskiej artystki, Ewy Ćwikły, która mieszka w Holandii. O jej prace biją się już najlepsi koneserzy sztuki europejskiej. Po raz pierwszy zostaną także pokazane drewniane rzeźby Miłosza Płonki.

Realizm magiczny to trudny kierunek sztuki, wymaga od twórców nie tylko doskonałego warsztatu, ale również kreatywności i rozmachu. Odwołuje się do wyobraźni, mitów, legend, wierzeń, do tego co dziwne i niezwykłe.

Wystawa „Magical Dreams” po raz pierwszy zostanie pokazana w Rzeszowie. Zorganizował ją Adam Rajzer, właściciel Rzeszowskiego Domu Sztuki, we współpracy z Bator Art Gallery.

„Magical Dreams VI” potrwa rok. Wystawa będzie pokazana w sześciu miastach Polski, Austrii i Niemiec. W Rzeszowie zostanie do 17 lutego 2022 roku.

Ze względu na liczbę prezentowanych prac (80 prac 40 artystów ), organizatorzy podzielili wystawę na dwie części. Obrazy będą prezentowane w foyer Teatru im. W. Siemaszkowej  przy ul. Sokoła 7-9, wernisaż odbędzie się w czwartek, 30 grudnia, o godz. 18:15. Pozostałe prace będzie można zobaczyć w Rzeszowskim Domu Sztuki, przy ul. Mickiewicza 13.

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama