Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Znamy program rzeszowskich uroczystości patriotycznych: 2, 3 i 8 maja. Do udziału w nich zapraszają władze miasta i województwa. 

Dzień Flagi (2 maja), jedno z najmłodszych świąt narodowych, ustanowione w 2004 roku, odbędzie się na rzeszowskim Rynku. O godz. 12:00 zostanie podniesiona flaga państwowa. W programie uroczystości jest wystąpienie prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka, o godz. 12:10 wystąpi Orkiestra Wojskowa w Rzeszowie. 

W środę (3 maja) obchodzona będzie 232. rocznica przyjęcia w 1791 roku pierwszej w Europie i drugiej na świecie spisanej konstytucji. O godz. 9:30 mszę świętą w kościele farnym odprawi biskup rzeszowski Jan Wątroba. O 10:50 na Rynek przemaszeruje Kompania Honorowa 21. Brygady Strzelców Podhalańskich i poczty sztandarowe.

Uroczystości przed pomnikiem gen. Tadeusza Kościuszki rozpoczną się o 11:00. W programie: hymn państwowy, podniesienie flagi,  odczytanie preambuły Konstytucji 3 Maja, wystąpienia wojewody Ewy Leniart i marszałka Władysława Ortyla, Apel Pamięci, złożenie wieńców i wiązanek kwiatów, pieśń Reprezentacyjna Wojska Polskiego i defilada.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

8 maja obchodzony będzie Narodowy Dzień Zwycięstwa – 78. rocznica zakończenia II wojny światowej. Uroczystości rozpoczną się o 11:00 przy pomniku gen. Władysława Sikorskiego w Parku Jedności Polonii z Macierzą. W programie: hymn państwowy i podniesienie flagi, wystąpienia marszałka Władysława Ortyla i prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka.

Nie zabraknie także Apelu Pamięci, pod pomnikiem gen. Sikorskiego zostaną złożone wieńce i kwiaty, będzie też odegrana Pieśń Reprezentacyjna Wojska Polskiego.

(pol)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama