Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

Nie będzie tolerancji dla piratów drogowych – zapowiada rzeszowska policja. W piątek na drogach ruszyła policyjna akcja „Majowy weekend 2023”.

W związku z nadchodzącym długim weekendem majowym, policja spodziewa wzmożonego ruchu – będzie więcej samochodów i motocykli. Nad bezpieczeństwem na drogach będą czuwali policjanci drogówki. 

Zasadniczy cel akcji to zapewnienie optymalnej płynności ruchu, zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych oraz ograniczenie ich skutków. Na drogach pojawi się więcej policjantów, m.in. policyjni motocykliści i radiowozy z wideorejestratorami.

Funkcjonariusze będą też ręcznie mierzyć prędkość kierowców. Przekraczanie dopuszczalnej prędkości będzie pod szczególną uwagą policjantów. 

– Nie będzie tolerancji dla piratów drogowych. Priorytetem będzie także walka z nietrzeźwymi kierowcami. Eliminowani z ruchu będą także kierowcy, którzy nie posiadają uprawnień – zapowiada asp. sztab. Magdalena Żuk, rzecznik rzeszowskiej policji. 

Policjanci będą też wyłapywać wykroczenia kierowców wobec pieszych, rowerzystów, kierujących hulajnogami i urządzeniami wspomagającymi ruch, motorowerzystów i motocyklistów.

Funkcjonariusze będą sprawdzali dokumenty uprawniające do kierowania pojazdem, prawidłowość przewożenia pasażerów oraz dzieci w fotelikach, zwrócą uwagę na stan techniczny i wyposażenie auta.

Policyjna akcja potrwa do czwartku, 4 maja. 

W majowy weekend będą obowiązywały zakazy jazdy po drogach pojazdów i zespołu pojazdów powyżej 12 ton, z wyłączeniem autobusów: 30 kwietnia i 2 maja w godz. 18:00- 22:00, 1 i 3 maja w godz. 8:00-22:00.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama